Potenciālie investori un industrija novērtē RTU studentu uzņēmējdarbības ieceres

24. novembris, 2023
Studenti ar potenciālajiem investoriem un uzņēmējiem apspriež savas biznesa idejas.

Lai motivētu studentus turpināt attīstīt studiju laikā sāktās inovatīvās uzņēmējdarbības idejas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pirmajā Studentu inovāciju grantu programmas «Bootcamp» tām vērtējumu un kontaktus tālākai sadarbībai sniedza uzņēmumu un potenciālo investoru pārstāvji.

«Bootcamp» studentiem bija iespēja savas biznesa idejas un produktus prezentēt potenciālajiem investoriem aktivitātē «Shark Tank», saņemot industrijas atgriezenisko reakciju un arī kontaktus tālākai sadarbībai. Studenti potenciālajiem investoriem izrādīja idejas visdažādākajās nozarēs un attīstības stadijās. Piedāvājumā bija gan tehnoloģiski risinājumi, piemēram velostāvotne, kas sevī integrē dažādas inovatīvas funkcijas, un salokāms elektriskais kravas velosipēds, gan dizaina inovācijas – piemēram, erotiskām aktivitātēm paredzēta mēbeļu līnija, kas būs izmantojama un neatpazīstama arī ikdienas vidē, un aizkari, uz kuriem ar diožu palīdzību būs redzamas zvaigznes, kas konkrētajā brīdī atrodas tieši aiz to aizsegtā loga. Tāpat potenciālajiem investoriem tika izrādīta ideja par SUP dēļa spuru, kas ļautu kuģot jebkurā upē; uzlabots 3D printeris; jauna iekārta 3D drukas atkritumu utilizēšanai, vienlaikus ražojot jaunu materiālu; kompakta, pārnēsājama bezvadu indukcijas plītiņa ceļojumu vajadzībām; īpaši Latvijas apstākļiem piemērots zemūdens drons; dārzeņu brauniju pagatavošanas maisījums; prezervatīvu automātu bizness; no kafijas biezumiem darināta kafijas krūzīte; programmējama LED ģitāra un naktsdzīves cienītājiem paredzēta īpaša mobilā lietotne.

«Shark Tank» investoru panelī bija un studentu piedāvājumu vērtēja vairāku investīciju fondu pārstāvji: Arta Beitāne no «Buildit Latvia», Peter Marculans no «Accelerace», Madara Kņūtiņa no «BadIdeas.fund», Eduards Ritums no «StartIn», Armands Jurjevs un Ģirts Līcis no «Latban», Kārlis Ūdris no «Commercialization Reactor» un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Ņikita Kazakevičs. Savukārt studentu idejas «Speed dating» uzklausīja AS «SEB Bank» inovāciju vadītājs Baltijas valstīs Kārlis Karols, «Printify» pārstāvji Andrejs Logins un Evija Stallite, «Bruntor» līdzdibinātāja Elvija Vanaga, «Aufilum» valdes priekšsēdētājs Armands Kupčs, «Bucher Municipal» ražošanas inženieru nodaļas vadītājs Valdis Brutāns, «MM Studija» valdes priekšsēdētājs Māris Millers, «Fashion Fox» (SIA «ADOR») uzņēmuma dibinātāja Ilze Lapsa un SIA «Boards you» īpašnieks Vents Strautmanis.

Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja piedzīvot arī ideju fitnesu un radīt jaunas starptautiskas sadarbības iespējas kopā ar «Erasmus+ jaunajiem uzņēmējiem». Noslēdzot dalību «Bootcamp», studenti saņēma «Akropole Rīga», «RTU Ķīpsalas peldbaseins», SIA «Boards you» un «Civilās aizsardzības vēstures muzejs» sagādātās balvas.

«Bootcamp» ir RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas īstenotās vērienīgās programmas «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005 ) pasākums.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. novembris, 2023 plkst. 15:21