Pirmoreiz Latvijā izdota finanšu pratības grāmata vieglajā valodā «Mana nauda»

18. marts
.
.
.

Cilvēkiem, kuriem grūtības sagādā sarežģīta teksta uztveršana, turpmāk būs palīgs personīgā budžeta pārvaldīšanai, jo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) asociētā profesore Guna Ciemleja ar Vieglās valodas aģentūras un bankas «Citadele» atbalstu ir uzrakstījusi mācību grāmatu vieglajā valodā «Mana nauda», kurā vienkāršā veidā skaidroti naudas pelnīšanas, tērēšanas un uzkrāšanas aspekti. Grāmatas atvēršana notiks 21. martā plkst. 15.00 RTU Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā. Grāmatas atvēršana būs centrālais notikums «Finanšu pratības nedēļā 2024», ko koordinē Latvijas Banka. 

Grāmata «Mana nauda» veidota, lai visu bakalaura programmu studentiem, arī tiem, kuri studē tehnisko novirzienu studiju programmās, būtu vieglāk apgūt brīvās izvēles studiju kursu par personīgajām finansēm. Taču grāmatas rakstīšanas laikā, izveidojoties sadarbībai ar Vieglās valodas aģentūru, mērķauditorijas loks paplašinājies, ietverot arī grupas ar īpašām vajadzībām. Grāmatā zināšanas par personīgā budžeta pārvaldīšanu var smelties jebkurš, kuram grūti uztvert sarežģītus tekstus latviešu valodā. Šāda grāmata Latvijā izdota pirmoreiz. 

«Mēs veidojam iekļaujošu vidi – mācīties var ikviens un jebkurā laikā, un ikviens var izvēlēties, kuru grāmatu – vieglākā vai sarežģītākā valodā – lasīt. Galvenais – izlasīto saprast un spēt to lietot praktiski,» uzskata grāmatas autore Guna Ciemleja. 

Grāmatu vieglajā valodā palīdzēja adaptēt Vieglās valodas aģentūras vadītāja Irīna Meļņika un Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas «SUSTENTO» valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. Grāmatu testējuši mērķauditorijas pārstāvji no biedrības «Rīgas pilsētas «Rūpju bērns»». 

«Finanšu pratības jautājumi mūsdienās ir kļuvuši aktuāli, tāpēc vienkārši izklāstīts un viegli uztverams materiāls palīdzēs gūt noderīgas zināšanas ne tikai studentiem, bet arī skolēniem, sociālajiem darbiniekiem un ikvienam, kas grib gudrāk rīkoties ar savu naudu, taču apjūk sarežģītajos finanšu nozares terminos. Grāmatas «Mana nauda» tekstu vieglajā valodā papildina ilustrācijas komiksu stilā, lai palīdzētu labāk izprast tekstu un padarītu mācību procesu saistošāku,» skaidro Irīna Meļņika. 

Grāmatas izdošanu atbalsta banka «Citadele». «Lai gudri un atbildīgi rīkotos ar personīgajām finansēm un spētu pieņemt atbilstošākos lēmumus, ir nepieciešama izpratne un zināšanas ne tikai par budžeta plānošanu, bet arī par jau šķietami sarežģītākām lietām, piemēram, sava kapitāla vairošanu investējot. Nereti finanšu jautājumi var šķist sarežģīti, tāpēc arī mēs bankā, diendienā risinot dažādus finansiālus jautājumus, meklējam veidus, kā par sarežģīto pastāstīt vienkāršā un saprotamā veidā. Tāpēc priecājamies atbalstīt arī šo mācību materiālu, kas palīdzēs saprast naudas jautājumus no pašiem pamatiem,» saka bankas «Citadele» privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks.

Grāmata elektroniskajā formātā bez maksas ir lasāma RTU Izdevniecības e-grāmatu platformā. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. marts plkst. 14:30

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi