Pirmajā uzņemšanas nedēļā RTU saņemti 5866 pieteikumi studijām

26. jūlijs, 2010

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pirmajā jauno studentu uzņemšana nedēļā iesniegti 5866 pieteikumi studijām. Pieteikumus pamatstudiju programmām pieņems līdz 27. jūlijam.

26.07.2010.

Studentu uzņemšanas statistika fakultāšu griezumā šobrīd liecina parto, ka populārākās fakultātes reflektantu vidū ir Elektronikas untelekomunikāciju fakultāte, Inženierekonomikas un vadības fakultāte,Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte kā arī Enerģētikasun elektrotehnikas fakultāte.

Inženierekonomikas un vadības fakultātē saņemti 4584 pieteikumi,Transporta un mašīnzinību fakultāte 3338 pieteikumi. Datorzinātnes uninformācijas tehnoloģijas fakultātē – 2918, Elektronikas untelekomunikāciju fakultātē 1846, Enerģētikas un elektrotehnikasfakultātē 1634, Būvniecības fakultātē 1472 pieteikumi, Materiālzinātnesun Lietišķās ķīmijas fakultāte 1167 pieteikumi.  Savukārt, Arhitektūrasun plānošanas fakultātē – 265 pieteikumi.

Starp RTU filiālēm līdere ir Daugavpils filiāle ar 735. Liepājas filiālē iesniegti 420 un Ventspils filiālē 174 pieteikumi.

Savukārt salīdzinot studentu uzņemšanas statistiku programmugriezumā, dati  liecina par to, ka populārākā studiju programma RTU ir«Telekomunikācijas» ar 855 pieteikumiem. Otrajā vietā ir «Informācijastehnoloģija» (726 pieteikumi). Trešo vietu ieņem «Uzņēmējdarbība unvadīšana» ar 719 pieteikumiem. 4. vietā ierindojas programma«Datorsistēmas» ar 689 pieteikumi. Pēc iesniegto dokumentu skaitaprogramma «Enerģētika un elektrotehnika» ar  636 pieteikumiemierindojas  5. vietā. savukārt programma «Ekonomika» ieņem 6. vietu(4581).

Salīdzinoši – pagājušajā gadā (t. i., 2009./2010. akadēmiskā gadauzņemšanā) pēc pirmās dokumentu pieņemšanas nedēļas trīs populārākāsstudiju programmas RTU bija: «Uzņēmējdarbība un vadīšana» (503pieteikumi), «Telekomunikācijas» (446 pieteikumi) un trešā –«Informācijas tehnoloģija» (421 pieteikums).

Kā ziņots, RTU no 19. līdz 27. jūlijam notiek jauno studentu uzņemšana pamatstudiju programmās.

Jauno studentu uzņemšana RTU Rīgā, un tās filiālēs – Daugavpilī,Liepājā un Ventspilī, turpināsies līdz 27. jūlijam. Aktuālo RTUuzņemšanas statistiku iespējams aplūkot RTU mājaslapā.

RTU Informācijas centrs

26. jūlijs, 2010 plkst. 20:39