Pirmajā uzņemšanas dienā klātienē RTU liels reflektantu skaits

18. jūlijs, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Romualds Bērziņš patlaban ir Islandē, vēl līdz augusta beigām strādās uz kuģa, taču viņa vecāki Olga un Vladislavs 18. jūlija agrā rītā ieradās Ķīpsalā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), lai, pamatojoties uz notāra apstiprinātu pilnvaru, reģistrētu savu dēlu studijām RTU Latvijas Jūras akadēmijā (RTU LJA). Pieteikšanās studijām elektroniski norisinās jau kopš 14. jūlija, taču kopš 18. jūlijā RTU uzņemšanas punktā Arhitektūras fakultātē ir gaidīti reflektanti, kuri vēlas studiju pieteikumu aizpildīt klātienē. 

«Romualds pats izvēlējās, ko grib studēt, mēs viņu tikai atbalstām,» stāsta tētis Vladislavs, un mamma Olga piebalso, ka vecāki ir lepni par dēla sasniegumiem, jo Romualdam, beidzot RTU LJA Jūrskolu, bijušas vislabākās sekmes salīdzinājumā ar citiem absolventiem. Viņam patīk jūra un kuģošana, un tāpēc arī tālākais ceļš bijis skaidrs – kuģa vadītāja profesija. Jau tagad, vairāk nekā septiņus mēnešus kuģojot pasaules jūrās, Romualdam priekšniecība dažkārt uzticot kuģa vadību. Romualda vecāki uz pieteikšanos studijām ir rindā paši pirmie, tāpēc saņem simbolisku dāvanu no RTU Uzņemšanas komisijas vadītājas Inesas Bušovskas rokām. 

Šis ir pirmais gads, kad RTU LJA reflektanti studijām reģistrējas vienotajā sistēmā, jo LJA pērngad novembrī pievienojās RTU, kas sistēmā ir kopš tās pirmsākumiem. RTU LJA reflektantiem pieteikties studijām obligāti ir jāierodas klātienē, jo jāuzrāda ārsta izziņa par veselības stāvokli. 

Cits stāsts ir Robertam, kurš apņēmies iestāties Arhitektūras fakultātē. Viņš jau pirms vidusskolas izlēmis, ka studēs arhitektūru, un uz to mērķtiecīgi arī virzījies – padziļināti apguvis matemātiku, mācījies zīmēšanu. Iesniedzis dokumentus, arī tagad aizsteidzas zīmēt, lai vēl patrenētos nākamnedēļ gaidāmajam iestājpārbaudījumam zīmēšanā, kas, stājoties RTU, ir jākārto reflektantiem, kuri vēlas studēt programmās «Arhitektūra», «Industriālais dizains» un «Materiālu tehnoloģija un dizains». Kā otro variantu, ja gadījumā neizdosies iegūt studiju vietu arhitektos, Roberts izvēlējies studiju programmu «Transportbūves», kas, viņaprāt, «savā ziņā ir kā arhitektūra». Šogad arī «Transportbūves» ir reflektantu labi pieprasīta studiju programma. 

Toties Emīls Juhna labi zina, ka vēlas studēt mehatroniku – viņš uzskata, ka ar šajā programmā iegūtajām zināšanām iespējams veidot interesantu un veiksmīgu karjeru un vēlas savu nākotni saistīt ar autoindustriju. Viņš padziļināti mācījies matemātiku un fiziku un šajos priekšmetos centralizētos eksāmenus kārtojis augstākajā līmenī, kā arī vēl papildus gatavojies studijām, interesējoties arī par aeronautiku, jo savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm. 

Daļa reflektantu kopš 14. jūlija, kad varēja sākt pieteikšanos konkursam uz budžeta vietām, jau veiksmīgi ir aizpildījuši studiju pieteikumus elektroniski, taču daļa tomēr izvēlas studiju pieteikumu iesniegt, ierodoties klātienē uzņemšanas punktā, kas atrodas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Ir novērots, ka pieteikšanās klātienē jauniešiem rada drošības sajūtu, ka pieteikums patiešām ir apstiprināts, gan arī ir papildu jautājumi, jo šogad pirmo gadu pieteikšanās notiek, ņemot vērā to, ka vidusskolas absolventi centralizētos eksāmenus kārtoja dažādos līmeņos – augstākajā, optimālajā un vispārīgajā. Taču, izmantojot uzņemšanas konsultantu palīdzību, pieteikumi tiek apstiprināti vienotajā uzņemšanas sistēmā. 

Pieteikšanās gan klātienē, gan arī attālināti notiks līdz 24. jūlija vakaram. 

Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 28. jūlijā pēc plkst. 17.00 portālā Latvija.lv, kā arī ar īsziņu un elektroniskajā vēstulē. 

Konkursa pirmajā kārtā reflektanti uzzinās, vai ir ieguvuši budžeta vietu studiju programmā, kuru izvēlējās kā savu pirmo prioritāti. Ja budžeta vieta būs iegūta, tad reflektantiem obligāti no 28. jūlija plkst. 18.00 līdz 1. augusta plkst. 16.00 būs jāapstiprina iegūtā budžeta vieta, portālā Latvija.lv.

Ja budžeta vieta pirmajā kārtā tomēr nebūs iegūta, tad reflektanti līdz 1. augusta plkst. 16.00 varēs pieteikties dalībai konkursa otrajā kārtā, kuras rezultāti tiks paziņoti 1. augustā pēc plkst. 18.00.

RTU notiek jauno studentu uzņemšana

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. jūlijs, 2023 plkst. 18:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi