Pirmais reflektants izvēlēsies enerģētikas vai telekomunikāciju studijas RTU

19. jūlijs, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, šorīt jau agri ir izveidojusies reflektantu rinda: nupat ir sākusies 2010./2011. akadēmiskā gada pirmā kursa studentu uzņemšana universitātē. RTU jauno studentu uzņemšana turpināsies līdz 27. jūlijam.

19.07.2010.

Čaklākais reflektants, ko RTU Informācijas centra pārstāvji topošostudentu rindā šorīt pirms plkst. 7 sastapa pašu pirmo, bija Rēzeknes1. vidusskolas absolvents Viktors Orlovskis. Viņš Rīgā bija ieradies noRēzeknes rajona, vietu rindā pie RTU durvīm bija ieņēmis jau plkst. 6un gatavojas iesniegt pieteikumu studijām gan RTU Enerģētikas unelektrotehnikas fakultātē, gan Elektronikas un telekomunikācijufakultātē. RTU būs vienīgā augstskola, kurā Viktors iesniegsdokumentus. RTU kā savu studiju vietu Viktors izvēlējies gan tāpēc, kaRTU piedāvā perspektīvas specialitātes, gan tāpēc, ka Viktors irtehnisks cilvēks un elektriķa profesija viņa dzimtā esot sava veidatradīcija.

Vienlaikus ar rosīgajiem reflektantiem pie RTU galvenās ēkas Vecrīgāarī RTU studenti gatavojas netradicionālo transportlīdzekļukonstruēšanas sacensībām «Ekotehnomobilis». Studentu uzdevums būs četrustundu laikā izgatavot pēc iespējas inovatīvāku, ekoloģiskākutransportlīdzekli bez dzinēja, kas spēj vistālāk ripot.Transportlīdzekļu konstruēšana šodien sāksies plkst. 9, bet parāde unripināšanas sacensības – plkst. 13.30.
To jauniešu ērtībām, kuriem nepieciešamas konsultācijas par studijām unsadzīvi RTU, šogad darbojas telefonakcija „Piezvani RTU studentam!“.Līdz 27. jūlijam katru dienu (izņemot, svētdienas) plkst. 9 – 17reflektanti aicināti zvanīt uz telefona numuru 67089003. Telefonaadministrators reflektantus savienos ar interesējošās RTU fakultātesstudentu, kurš sniegs informāciju par neskaidrajiem jautājumiem. Zvanotuz šo pašu telefona numuru, būs iespējams saņemt arī konsultācijas parvienoto sistēmu, kas nodrošina vienoto elektronisko pieteikšanospamatstudijām Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē unLatvijas Lauksaimniecības universitātē.

Vienlaikus ar jauno studentu uzņemšanu 19. jūlijā, RTU organizē arīInformācijas dienu 10 Swedbank filiālēs Rīgā un Latvijas reģionos,piedāvājot bankas klientiem un ikvienam interesentam iegūt informācijupar studiju iespējām un iestāšanās kārtību RTU.

Kā ziņots, jauno studentu uzņemšana notiek gan Rīgā, gan atbilstošivēlamajai studiju vietai – arī RTU filiālēs – Daugavpilī, Liepājā unVentspilī.

Salīdzinot ar pārējām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, RTU irvislielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. RTU2010./2011. akadēmiskajā gadā pirmajā kursā pilna laika pamatstudijuprogrammās valsts finansētās studiju vietās uzņems 1846 studentus.Īpašs piedāvājums RTU ir sagatavots arī tiem jauniešiem, kuriemnepaveiksies un budžeta grupa grupā neizdosies iekļūt – RTU studijumaksas ir saglabātas iepriekšējā gada līmenī, kad tās tika ievērojamisamazinātas.

RTU Informācijas centrs

19. jūlijs, 2010 plkst. 9:33