Pilsētplānošanas izglītībai veltīts simpozijs

19. novembris, 2009

Baltijas –Vācijas augstskolu birojs, Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte 23. novembrī no plkst. 15 līdz 19 RTU, Kaļķu ielā 1 Mazajā zālē (201. telpā) rīko pilsētplānošanas izglītībai veltītu simpoziju «Planning and Education. Urban Development and Planning Theory - Challenges for Education and Professional Development».

19.11.2009.

Simpozijs ir daļa no pilsētplānošanas problemātikai veltītā lekciju cikla, ko Baltijas-Vācijas augstskolu birojs rīko sadarbībā ar «büro büchel».

Šobrīd, divdesmit gadus pēc neatkarības atgūšanas, intensīviem sociālās un politiskās attīstības procesiem un iestāšanās Eiropas Savienībā, Baltijas valstis piedzīvo nopietnas pārmaiņas. Laikā, kad daļa iedzīvotāju pamet valsti, lai dotos labākas dzīves meklējumos ārzemēs, un izsīkst pieejamie resursi, no pilsētām un reģioniem tiek gaidītas vadlīnijas ilgstpējīgai attīstībai nākotnē.

Pieprasījums pēc alternatīvām un saprātīgām pilsētu atjaunošanas metodēm un reģionālās plānošanas stratēģijām Baltijas reģionā liek domāt par aktīvāku izglītības un zinātnes iesaistīšanu šajos procesos. Simpozijs būs sākums diskusijai par jaunas maģistra līmeņa studiju programmas nepieciešamību pilsētplānošanas jomā, kuras izveidē varētu iesaistīties RTU, LU un Viļņas Gediminas Tehniskā universitāte, piesaistot arī citu Eiropas universitāšu mācībspēkus.

Simpozijā uzstāsies: RTU APF dekāns asoc. prof. Dr. Uģis Bratuškins, prof. Dr. Franks Ekardts (Frank Eckardt) no Bauhaus universitātes Arhitektūras fakultātes, Dr. Juliane Pegels no Āhenes Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes, asoc. prof. Dr. Pēteris Šķiņķis no LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes un asoc. prof. Gintaras Stauskis no Viļņas Gediminas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes.

Diskusijā piedalīties un savu viedokli paust ir aicināts ikviens interesents.

19. novembris, 2009 plkst. 10:23