Piesakies studiju priekšmetam «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām»

2. jūnijs, 2010

Sākot ar 2010/2011. studiju gada rudens semestri, Rīgas Tehniskajā universitāte piedāvā jaunu brīvās izvēles studiju priekšmetu «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām», kuru vadīs Austrālijā un  ASV pieredzi guvis latviešu izcelsmes pasniedzējs Kārlis Gross, un kura gaitā būs iespēja iepazīt dažādus zinātnes komunikācijas knifus. Studiju priekšmeta laikā paredzētas arī praktiskās nodarbības.

02.06.2010.

Studiju kurss notiks angļu un latviešu valodā. To lasīs RTU vadošais pētnieks Kārlis Gross, atsevišķas tēmas izklāstīs vieslektori – Latvijas un ārvalstu eksperti (žurnālu redaktori, izdevniecību pārstāvji, zinātnieki, speciālisti no bibliotēkām, mākslinieki, fotogrāfi un reklāmas speciālisti). Par sekmīgu dalību kursā studenti saņems sertifikātu par 2 kredītpunktiem.

«Galvenie kritēriji, kas dod «zaļo gaismu» zinātnisko publikāciju iekļūšanai starptautiski atzītos žurnālos, ir pētnieka prasme rakstīt aktuālas, kvalitatīvas un interesantas publikācijas. Sevišķi būtiska kvalitatīvu publikāciju izstrāde ir maģistra un doktora līmeņa studentiem, kuriem kvalitatīvu publikāciju izveide nodrošina sekmīgu iekļaušanos pasaules vadošo zinātnieku lokā,» stāsta K. Gross.

Studiju priekšmets ir paredzēts topošajiem un esošajiem jebkuras specialitātes pētniekiem, kuri vēlas apgūt zināšanas un pilnveidot prasmes, kas nepieciešamas visos kvalitatīvas publikācijas izstrādes posmos. Katrs students semestra laikā pasniedzēja vadībā veidos arī savu zinātnisko publikāciju.

Studiju ilgums – viens semestris. Studiju kursu veido 32 lekcijas (ieskaitot praktiskās nodarbības).

RTU vadošais pētnieks Dr. Kārlis Gross ir vairāk nekā 140 starptautisku publikāciju autors ar zināšanām un pieredzi publikāciju izstrādē. Kārļa Grosa publikācijām ir 1200 citējumi,  H-indekss – 20, kas tiek uzskatīts par ļoti atzīstamu rādītāju. K. Gross ir recenzents daudzos starptautiskos zinātniskajos izdevumos un guvis plašu starptautisku akadēmiskā un pedagoģiskā darba pieredzi Austrālijā, ASV, Somijā, Vācijā, Francijā un Latvijā.

Maksa par studiju priekšmetu Ls 72.

Pieteikšanās uz studiju priekšmetu līdz 15. jūnijam pa e-pastu: daina.ostrovska @rtu.lv un papildu informācija pa tālruni: 67089850 vai 29191112 – Daina Ostrovska Zinātņu prorektora dienests, RTU, Kaļķu iela 1–222. kabinetā, Rīga LV-1658.

RTU Tālākizglītības nodaļa

2. jūnijs, 2010 plkst. 9:41