Piedāvā atbalstu zinātniski ietilpīgām biznesa idejām pārtikas un lauksaimniecības jomā

10. februāris, 2023
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC) aicina pētniekus un jaunuzņēmumus, kuriem ir inovatīvi risinājumi pārtikas nozares transformācijai, izmantot Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» trīs lielāko atbalsta programmu «Seedbed», «EIT Food Accelerator Network» un «Rising Food Stars» iespējas, lai attīstītu savu biznesa ideju, veiksmīgi ieietu tirgū vai paplašinātu komerciālās iespējas.

Pieteikšanās «EIT Food» atbalsta programmām atvērta līdz 26. martam. Tās ir pielāgotas atšķirīgām biznesa vajadzībām un attīstības stadijām. 

Programmā «Seedbed» topošajiem uzņēmējiem un pētniekiem dota iespēja zinātniski un tehnoloģiski ietilpīgas idejas ar komerciālu potenciālu transformēt reālā uzņēmējdarbībā, izvērtējot to dzīvotspēju tirgū. Savukārt «EIT Food Accelerator Network» trīs mēnešu garumā nodrošinās atbalstu tiem jaunuzņēmumiem, kuri vēlas validēt savu izstrādāto tehnoloģiju, kā arī paātrināt savu progresu un veicināt savas tehnoloģijas ieviešanu tirgū, izmantojot programmas piedāvātos resursus. «Rising Food Stars» mērķis ir palīdzēt inovatīviem tehnoloģiju uzņēmumiem pāriet mērogošanas fāzē, identificējot konkrētā uzņēmuma vajadzības un sadarbības iespējas, nodrošinot personalizētu mentoringu, kā arī sniedzot pieeju plašam biznesu kontaktu tīklam.

Vairāk informācijas par programmām un pieteikšanās kritērijiem.

Pērn šo programmu sniegtās iespējas veiksmīgi izmantoja vairāki Latvijas uzņēmumi. Pārtikas tehnoloģiju uzņēmums «Fermentful», kas izstrādā fermentētu zaļo griķu dzērienu, absolvēja programmu «EIT Food Accelerator Network». Tas ļāva uzlabot produkta zinātnisko izstrādi un ieiet jaunos eksporta tirgos. Šobrīd «Fermentful» uzņemts Polijas lielākās mazumtirdzniecības ķēdes «Żabka Group» akceleratorā «Foodtech Lab».

Vērtīgu pieredzi «EIT Food Accelerator Network» programmā guva arī uzņēmums «Biorefic», kas izstrādājis bezatkritumu biorafinēšanas platformu, lai iegūtu tādus augstas pievienotās vērtības produktus kā prebiotisku pārtiku un dzīvnieku barības piedevas no lauksaimniecības atlikumiem. Savukārt «Elogium», kas mājputnu audzētājiem piedāvā probiotisku barības piedevu, lai samazinātu to ietekmi uz vidi, palielinātu ražošanas efektivitāti un uzlabotu mājputnu veselību, absolvējis inkubācijas programmu «Seedbed». 

«EIT Food» ir lielākā pārtikas un lauksaimniecības nozares kopiena Eiropā, tā aptver visu sistēmut no lauksaimniecības un ražošanas līdz piegādei un gala patērētājam. RTU Zinātnes un inovāciju centra paspārnē darbojas inovāciju un koprades kontaktpunkts «EIT Food Hub Latvia», kura mērķis ir veicināt tādu inovāciju un ilgtspējīgu ekonomikas iniciatīvu veidošanos, kas vairo kvalitatīvas pārtikas pieejamību, dod pienesumu vides saglabāšanā un veselības uzlabošanā, rada jaunas darbavietas.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. februāris, 2023 plkst. 11:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi