Piecās Latvijas pilsētās norisināsies Tehniskās jaunrades dienas 2010

27. oktobris, 2010

Novembrī piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Rēzeknē un Liepājā – norisināsies informatīvi izglītojošu pasākumu cikls – Tehniskās jaunrades dienas 2010, kuru laikā interesenti veidos un konstruēs palīglīdzekļus un priekšmetus, ar kuriem varēs piedalīties robotikas, ķīmijas, programmēšanas, transportlīdzekļu konstruēšanas un ūdens rata būves sacensībās.

27.10.2010.

Pirmais Tehniskās jaunrades dienu pasākums norisināsies 6. novembrī Rīgā, Rīgas Tehniskajā universitātē, Rīgā, Kaļķu ielā 1. Pārējie pasākumi paredzēti citās Latvijas pilsētās: 7. novembrī – Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, 14. novembrī – Valmierā, Vidzemes Augstskolā, 21. novembrī – Rēzeknē, Rēzeknes Augstskolā un 28. novembrī – Liepājā, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē.

Pasākumu laikā dalībnieki treneru vadībā izveidos kādu no piecu sacensību disciplīnu – robotikas, ķīmijas, programmēšanas, transportlīdzekļu konstruēšanas un ūdens rata būves – priekšmetiem, ar kuriem vēlāk piedalīsies sacensībās. «Robotikas darbnīcā» varēs uzbūvēt sumorobotu, kura uzdevums būs izgrūst otru sacensību robotu no speciāli izveidota ringa. «Mehānikas praktikumā» tiks konstruēti transportlīdzekļi un, ripinot tos pa slīpu trasi, tiks pētīta to aerodinamika. «Ķīmijas virtuvē», izmantojot vielas, ko var atrast jebkurā virtuvē, būs iespēja izveidot darbīgu vulkānu. «Energo stacijā» varēs ražot enerģiju, uzbūvējot ūdens ratu un piemontējot to ūdens dzirnavām. «Programmēšanas labirintā» būs iespēja iegūt programmēšanas pamatiemaņas, lai izveidotu algoritmu, kas vadīs skudru koloniju.

TiemTehniskās jaunrades dienu apmeklētājiem, kas nevēlēsies iesaistīties konstruēšanā un sacensībās, būs iespēja vērot «Ķīmijas trikus» – ķīmijaseksperimentu paraugdemonstrējumus, kā arī būs iespēja pielaikot neparastas tehniskās galvas un nofotografēties ar tām. Pasākuma laikā darbosies arī informatīvais stends, kur varēs saņemt konsultācijas par dabas, dzīvības un inženierzinātņu studiju iespējām Latvijas augstskolās.

Tehniskās jaunrades dienas norisināsies jau otro gadu. To mērķis ir rosināt sabiedrības, it sevišķi pamatskolas un vidējās izglītības iestāžu jauniešu, interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstīt jauniešu teorētiskās zināšanas un uzlabot prasmes tehnisko disciplīnu jomā. Pagājušajā gadā Tehniskās jaunrades dienas izraisīja lielu sabiedrības interesi – pasākumu laikā visā Latvijā tika uzkonstruētas vairāk nekā 80 katapultas un 105 lidmodeļi, kā arī izveidoti 80 unikāli traipu tīrītāji un 45 roboti.

Tehniskās jaunrades dienas 2010 organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas:
www.tjd.lv