Pētera Postaža darbu izstāde

15. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu klubs sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas muzeju RTU galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Mazajā zālē rīko mākslinieka Pētera Postaža darbu izstādi. Izstādes atklāšana notiks 20. janvārī plkst. 17.30.

15.01.2010.

Pēteris Postažs izstādēs piedalās kopš 1965. gada, viņš rīkojispersonālizstādes Rīgā, Liepājā un citās pilsētās, regulāri piedalījiesgrupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Itālijā,Vācijā, Austrijā un daudzviet citur. Gleznotāja darbi atrodas Valstsmākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības, Krievijas Kultūrasministrijas un Krievijas Mākslas fonda īpašumā, kā arī privātkolekcijāsLatvijā un ārvalstīs.
Pēteris Postažs strādā visos glezniecības žanroseļļas, temperas, guašas, pasteļa tehnikā. Gleznās ikdienas norisēm tiekpiešķirts vispārinājums, kas vedina uz plašu sakarību apjautu,piešķirot tām simbolisku jēgu.

Mākslas kritiķi akcentē renesanses klātbūtni viņa gleznās, kasparādās sarežģītu kompozīciju skaidrībā un perfektajā uzbūvē, zīmējumaizsmalcinātajā elegancē un pilnībā.

15. janvāris, 2010 plkst. 13:22