Pērnā gada vidusskolēnu konkursa uzvarētāji studē RTU un iesaka jauniešiem piedalīties konkursā

21. oktobris, 2010

Pērnā gada RTU zinātnisko darbu konkursa «Nāc un studē RTU!» uzvarētāji Anna Lielpētere un Māris Prūsis guva iespēju ārpus konkursa iestāties RTU, kur tagad studē ķīmiju un medicīnas inženieriju. Viņi iesaka vidusskolēniem izmantot iespēju un piedalīties konkursā. Pieteikšanās jaunajam konkursam – līdz 2. novembrim.

21.10.2010.

Anna patlaban viņa studē RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē un atzīst: «Šā gada vidusskolēniem pavisam noteikti iesaku konkursā piedalīties. To var uztvert gan kā lielisku iespēju jau martā zināt, ka budžeta vieta ir garantēta, gan arī kā papildu motivāciju no sirds strādāt pie sava pētnieciskā darba.»

Savukārt Māris RTU izvēlējies studēt medicīnas inženieriju: «Šo jomu izvēlējos, jo uzskatu to par perspektīvu, arī fizikas skolotājs ieteica. Pēc studiju pabeigšanas varēšu nodarboties ar medicīnisko iekārtu apkopi, kā arī izstrādi, projektēšanu un izgatavošanu. Man šķiet, ka tas būs interesants un tīrs darbs.»

Tagadējiem vidusskolēniem Māris iesaka pieteikties konkursā, jo veiksmes gadījumā «otrajā 12. klases pusgadā varēs gulēt mierīgi». «Mans mērķis pēc vidusskolas pabeigšanas bija iestāties augstskolā budžeta grupā, tāpēc pirmajā semestrī ļoti daudz mācījos. Otrajā semestrī zināju, ka vieta augstskolā garantēta, tāpēc dzīvoju mierīgāk un vairāk pievērsos tiem priekšmetiem, kas interesē mani pašu.»

Pilna publikācija – laikrakstā «Latvijas Avīze».

Jau piekto gadu Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rīko zinātniskās pētniecības darbu konkursu vidusskolēniem «Nāc un studē RTU!», kura uzvarētāji saņems ne tikai naudas balvas, bet arī iespēju ārpus konkursa iestāties budžeta grupā RTU.

Kā noritēs konkurss:

• Līdz 2. novembrim turpinās pieteikumu iesniegšana dalībai konkursā.
  • No 2. novembra līdz 1. februārim noritēs zinātnisko darbu iesniegšana izvērtēšanai.
  • No 2. februāra līdz 22. februārim notiks darbu vērtēšana un atlase.
  • 12. martā paredzēts konkursa noslēguma pasākums «RTU Jauno pētnieku diena».

Konkursa nolikums.

RTU Informācijas centrs