Paziņoti RTU Gada zinātnieki

14. oktobris, 2011

Sākot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150. jubilejas gadu, paziņoti ikgadējā konkursa «RTU Gada zinātnieks 2011» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2011» uzvarētāji: profesors Jānis Rudzītis un asociētais profesors Remo Merijs-Meri.

Skatīt galeriju

rtu-149_plenarsede_132.jpgTitulu «RTU Gada zinātnieks 2011» ieguva Transporta un mašīnzinību fakultātes Mašīnbūves tehnoloģijas institūta direktors Jānis Rudzītis. Profesora zinātniskā darbība saistīta ar mehānikas un nanotehnoloģijas jomu. Aizvadītā gada laikā J. Rudzītis par veiktajiem pētījumiem publicējis sešus nozīmīgus zinātniskos rakstus konferenču rakstu krājumos, kā arī ar priekšlasījumiem piedalījies Latvijas un ārvalstu zinātniskajās konferencēs. Profesora vadībā aizstāvēti divi maģistra darbi un divi promocijas darbi. Šobrīd J. Rudzītis vada sešu promocijas darbu izstrādi. Starp nozīmīgākajiem profesora īstenotajiem projektiem var minēt «Industriālās tehnoloģijas prototipa izstrādi daudzkomponentu nanostrukturētu jonu-plazmas nodilumizturīgu pārklājumu iegūšanai», «Nanopārklājumu raupjuma raksturojošu telpisku nestandarta parametru pētījumus» u.c. Izstrādājot vairākus pētniecības projektus un līgumdarbus, J. Rudzītis RTU pētījumu veikšanai piesaistījis ap diviem miljoniem latu. J. Rudzītis ir Latvijas Nacionālās mehānikas komitejas valdes loceklis, Eiropas precīzās mehānikas un nanotehnoloģijas biedrības loceklis, Mašīnbūves nozares profesoru padomes priekšsēdētājs un piedalās daudzās citās aktivitātēs.

rtu-149_plenarsede_110.jpgSavukārt par «RTU Gada jauno zinātnieku 2011» tika atzīts Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimēru materiālu tehnoloģijas katedras asociētais profesors Remo Merijs-Meri Asociētā profesora zinātniskā darbība saistīta ar polimērkompozītu un nanokompozītu pētniecību. Aizvadītajā gadā par veiktajiem pētījumiem R. Merijs-Meri publicējis 24 nozīmīgas zinātniskās publikācijas konferenču rakstu krājumos, septiņas publikācijas zinātniskajos žurnālos, ar priekšlasījumiem piedalījies 24 Latvijas un ārvalstu zinātniskajās konferencēs. Nozīmīgākie R. Merija-Meri izstrādātie projekti saistīti ar videi draudzīga iepakojuma materiālu izstrādi, modificētu daudzfunkcionālu polimērkompozītu iegūšanu no reciklējamiem materiāliem, nanostrukturētu polimēru kompozītu pētījumiem u.c. R. Merijs-Meri piesaistījis RTU vairāk nekā 378 tūkstošus latu.

Konkursa «RTU Gada zinātnieks 2011» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2011» uzvarētājus RTU zinātņu prorektors Bruno Grasmanis sveica RTU 52. Starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēdes laikā 14. oktobrī.

Lai veicinātu pētniecības attīstību un jaunas zinātnieku paaudzes veidošanos, konkurss «RTU Gada zinātnieks» un «RTU Gada jaunais zinātnieks», universitātē notiek jau sesto gadu.

RTU zinātņu prorektora dienests

14. oktobris, 2011 plkst. 15:24