Paziņos «Ideju kausa 2010» uzvarētājus

6. oktobris, 2010

Trešdien, 6. oktobrī, plkst. 17 Islande Hotel, Rīgā, Ķīpsalas ielā 20, tiks paziņoti inovatīvo biznesa ideju konkursa «Ideju kauss 2010» uzvarētāji, kuru biznesa idejas ir uzvarējušas teju 700 ideju konkurencē, iegūstot vairāku tūkstošu latu vērtu atbalstu biznesa ideju īstenošanai.

06.10.2010.

Konkursu «Ideju kauss 2010» organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar rīkotājpartneri Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu.

Kopumā ceturtajam inovatīvo biznesa ideju konkursam «Ideju kauss 2010» tika iesniegti 677 ideju pieteikumi, no kuriem finālam tika izvirzīti 12. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems 5 000 latu, otrās vietas ieguvēji – 3 000 latu, trešās vietas ieguvēji – 1000 latu, kā arī speciālās nominācijas – «Inovatīva eko-inovācijas ideja» – uzvarētājs  saņems naudas balvu 1000 latu apjomā. Īpašas simpātiju balvas piešķirs arī SIA «Valodu centrs Multilingua», SIA «Lursoft», RTU Rīgas Biznesa skola, Nodarbinātības valsts aģentūra, piedzīvojumu organizācija «Lūzumpunkts», SIA «ISIC.lv» u. c.

Starp konkursa finālam izvirzītajām idejām divas ir ekobiznesa idejas, četras idejas ir saistītas ar ierīču un aprīkojuma izgatavošanu transportlīdzekļu funkcionalitātes uzlabošanai, trīs idejas saistītas ar būvniecības nozari, divas – ar jaunu pakalpojumu sniegšanu, un vienas biznesa idejas autori piedāvā uzlabot sadzīves priekšmetu funkcionalitāti.

Konkursa noslēguma pasākumā un laureātu apbalvošanā piedalīsies LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, LIAA direktors Andris Ozols, RTU rektors Ivars Knēts, RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps un «Ideju kauss 2010» atbalstītāji.

LIAA direktors Andris Ozols ir gandarīts par šī gada konkursā iesniegto rekordlielo ideju skaitu: «Esmu patīkami pārsteigts un gandarīts, ka ar katru gadu pieaug gan iesniegto inovatīvo un kreatīvo ideju skaits, gan arī šo ideju kvalitāte. Man gribētos ticēt, ka visdrīzākajā laikā, pateicoties šim konkursam, varēsim piedāvāt pasaules tirgum savus izgudrojumus, idejas, produktus.»

Biznesa ideju konkurss «Ideju kauss 2010» tika izsludināts 15. jūnijā. Lai gūtu atbalstu iecerētā biznesa īstenošanai, ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs konkursam varēja iesniegt savu biznesa ideju. Papildu informācija mājaslapā.

Konkurss tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Konkursa stratēģiskais partneris – Rīgas Tehniskā universitāte.

RTU Informācijas centrs

6. oktobris, 2010 plkst. 11:23