Pasniegs gada balvas un stipendijas

9. marts, 2010

Šā gada 10. martā plkst. 15 Akadēmijas laukumā 1, LZA Mazajā zālē (3. stāvā) tiks pasniegtas Latvijas Zinātņu akadēmijas, A/S «Latvijas Gāze» un Rīgas Tehniskās universitātes  Attīstības fonda 2010. gada balvas un stipendijas.

09.03.2010.

Kopš 2002. gada ik gadu tiek pasniegtas  divas  balvas ievērojamiem zinātniekiem/praktiķiem gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs, sirds ķirurģijas un kardioloģijas zinātnēs par izcilu darbu kopu vai mūža veikumu. Līdztekus pieredzējušo zinātnieku devuma novērtēšanai  tiek piešķirtas divas stipendijas jaunajiem   zinātniekiem.

Ar piemiņas medaļu un stipendiju apbalvos:
Dr. sc. ing. Arturu Lešinski par zinātnisko, pedagoģisko un praktisko darbību ventilācijas un  gaisa kondicionēšanas nozarē.
Dr. sc. ing. Ivaru  Ščerbicki par pētījumu «Pazemes dabasgāzes krātuvju kompresoru cehu ekspluatācijas drošības paaugstināšanas metodes».
Dr. med. Vilni  Dzērvi-Tālutu par mūža ieguldījumu kardioloģijā.
Dr. med. Evu Strīķi par darbu «Hemodinamikas svārstību novērtējums ar invazīvām un daļēji invazīvām metodēm miokarda ķirurģiskas revaskularizācijas operācijās bez mākslīgās asinsrites».

9. marts, 2010 plkst. 14:01