Pārtikas sistēmas uzlabošanai rosina attīstīt digitālus risinājumus

1. novembris, 2022
Izglītības un mobilitātes programmas «Pioneers Into Practice» dalībnieki prezentē savu risinājumu. Foto: F64

Lai pilnveidotu un uzlabotu pārtikas sistēmas, dažādu jomu profesionāļi izglītības un mobilitātes programmā «Pioneers Into Practice» rosina attīstīt digitālus risinājumus, kuru mērķis būtu veicināt datos balstītu lēmumu pieņemšanu. 4. novembrī Vidzemē notiks pirmā pilotaktivitāte.

«Pioneers Into Practice 2022», ko ik gadu organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC) ar zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC Hub Latvia» atbalstu, šogad profesionāļi meklēja risinājumus trim izaicinājumiem.

Viena komanda meklēja risinājumu pārtikas sistēmas stiprināšanai Latvijā. Komanda piedāvāja izmantojot jau šobrīd pašvaldību rīcībā esošos datus, lai veicinātu sadarbību ar īsās pārtikas piegādes ķēdes dalībniekiem bērnu un jauniešu ēdināšanas vajadzībām izglītības iestādēs. Šajā izaicinājumā kopā sanāca profesionāļi ar atšķirīgām kompetencēm, proti, kooperatīvās sabiedrības «Ekoloģisks» dibinātājs, bioloģiskais lauksaimnieks, Cēsu novada pašvaldības Vides un klimata neitralitātes nodaļas vadītāja, uztura speciāliste, kā arī vairāki pētnieki un citi profesionāļi. Kā vienu no nākamajiem soļiem komanda iecerējusi apaļā galda diskusiju problēmjautājumu noskaidrošanai un risinājumu meklēšanai Cēsu novada publiskā sektora pārtikas sistēmā iesaistītajiem, lai izmaiņas, kuras izdotos panākt pašvaldību līmenī, varētu ieviest jau augstākos līmeņos, veicinot pozitīvu ietekmi uz vidi un sabiedrības veselību kopumā.

Savukārt citi programmas dalībnieki kopīgiem spēkiem meklēja veidus, kā Rīgu pozicionēt viedās pilsētas pilotteritoriju attīstības kontekstā, kā arī meklēja optimālāko vēja elektrostaciju izvietojumu, ņemot vērā attīstītāja, valsts vides un sabiedrības intereses.

«Šogad programmas norisē veiksmīgi tika iesaistīti 15 profesionāļi, kuri apguva metodoloģiju, prasmes un zināšanas, lai pētītu dažādas sistēmas un starpdisciplinārās komandās meklētu risinājumus. Īpašs prieks, ka pārtikas sistēmas uzlabošanas komanda realizēs pirmo pilotaktivitāti Vidzemē jau 4.novembrī,» pauž «EIT Climate-KIC HUB Latvia» izglītības projektu vadītāja Santa Krastiņa.

Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» izglītības un mobilitātes programma «Pioneers Into Practice» dalībniekiem vairāku mēnešu garumā deva iespēju apgūt jaunas zināšanas un problēmu risināšanas metodoloģiju, kā arī sistēmu inovācijas domāšanu, izstrādājot praktiskus risinājumus izaicinājumiem, kurus šogad piedāvāja Rīgas dome, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un AS «Latvenergo».

Izglītības un mobilitātes programmas «Pioneers Into Practice 2022» noslēgums

1. novembris, 2022 plkst. 15:48