Parakstot sadarbības memorandu ar Latvijas Airēšanas federāciju, RTU apņemas veicināt airēšanas sporta attīstību universitātē

15. jūnijs, 2021
.
.
.
Sadarbības memorandu parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis un Latvijas Airēšanas federācijas prezidents Henrijs Bukavs. Foto: Kaspars Dobrovoļskis

Lai kopīgi uzsāktu Latvijas universitāšu airēšanas sporta tradīciju atjaunošanu, Latvijas Airēšanas federācija (LAF) parakstījusi ilgtermiņa Sadarbības memorandu ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un arī ar Latvijas Universitāti (LU). Memorands paredz attīstīt airēšanas sportu universitātēs, kā arī iedibināt tradīciju Daugavā organizēt airēšanas sacensības starp RTU un LU.

«Sports vienmēr ir bijis neatņemama RTU studiju ikdienas sastāvdaļa – mēs atbalstām gan studentu sportošanu no mācībām brīvajā laikā, gan arī jau vairākus gadus jaunajiem sporta talantiem, kuri gūst augstus rezultātus sportā un paralēli ir gatavi arī studēt, piešķiram īpašās budžeta vietas un piedāvājam individuālus studiju plānus, lai viņi var apvienot studijas ar sportu. Airēšana gan pēdējos gados nav bijusi mūsu studentu populārāko sporta veidu vidū, jo, manuprāt, ir nepelnīti piemirsta. Taču, iedvesmojoties no Oksfordas un Kembridžas studentu airēšanas tradīcijas, mēs vēlamies arī Latvijā radīt ko līdzīgu, dodot jaunu enerģiju airēšanas sportam mūsu valstī. Parakstot Sadarbības memorandu, esam apņēmušies sportistiem piedāvāt duālās izglītības iespējas, kas ļauj apvienot sportu un akadēmisko izglītību, tāpēc airēšanu ietversim brīvās izvēles sporta priekšmetu sadaļā,» saka RTU rektors Leonīds Ribickis. 

Uzsākot ilgtermiņa sadarbību, partneri vienojušies par vairākiem sadarbības virzieniem. Piemēram, RTU izveidot akadēmiskās airēšanas sekciju, nodrošinot treniņu procesu un tehniskās iespējas. Tāpat panākta vienošanās par airēšanas sporta popularizēšanu studentu vidū, tā ietveršanu brīvās izvēles priekšmetu sadaļā, kā arī organizēt RTU un LU airēšanas sacensības Daugavā, veidojot tās par aizraujošu tradīciju un notikumu universitāšu sporta dzīvē. 

«Airēšana ir daudzu pasaules vadošo universitāšu atbalstīts sporta veids. Tas ir prestižs un  ar ilggadējam tradīcijām, kurām šodien pienācis laiks atdzimt arī Latvijas vadošajās universitātēs. Esmu lepns par iespēju uzsākt atjaunot Akadēmiskās airēšanas sporta sekciju sadarbībā ar RTU un LU. Patlaban esam tikai ceļa sākumā, un nodomu protokola parakstīšana apliecina mūsu vēlmi kopējiem spēkiem darīt visu iespējamo, lai izveidotu ko lielāku un paliekošāku universitāšu studentu dzīvē. Mums priekšā vēl liels kopējs darbs, lai veicinātu student izpratni, interesi un iesaisti airēšanas sportā, kā arī tehniskā nodrošinājuma un treneru korpusa izveide. Latvijas Airēšanas federācijas vārdā vēlos pateikties par universitāšu vadības atbalstu šai kopīgajai iecerei un ticu, ka pienāks diena, kad Daugavā vērosim sacensības starp  RTU un LU studentiem, tādējādi iedibinot jaunu un aizraujošu tradīciju,» saka Latvijas Airēšanas federācijas prezidents Henrijs Bukavs.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. jūnijs, 2021 plkst. 18:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi