Paraksta sadarbības vienošanos par ūdens robotikas un inovāciju attīstīšanu Latvijā

17. augusts, 2023
.
.
.
(No kreisās) Mākslas centra «NOASS» valdes priekšsēdētājs Krišs Zilgalvis, LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis, RTU rektors Tālis Juhna, RTU inovāciju prorektore Liene Briede, radošā un inovāciju centra «N-LAB» valdes priekšsēdētājs Gatis Vectirāns, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone, RTU Liepājas Jūrniecības koledžas direktora p.i. Jānis Džeriņš. Foto: F64

Ar mērķi attīstīt robotikas tehnoloģiju izcilību Latvijā un starptautiskā līmenī, veicināt jauniešu ieinteresētību robotikā un inovācijās un popularizēt Rīgu un tās akvatoriju potenciālu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), radošais un inovāciju centrs «N-LAB», SIA «Latvijas Mobilais Telefons» (LMT) un mākslas centrs «NOASS» paraksta sadarbības vienošanos. 

«Viens no svarīgākajiem RTU mērķiem ir izaudzināt izcilus inženierus, kuri rada noderīgus un komercializējamus risinājumus un inovācijas. Ticu, ka tās iestrādes, ko redzam pasākumā «ROBO RIGA 2023», būs sākums jaunai industrijai. Baltijas jūrā ir daudz problēmu, ko varētu risināt ar mūsu inženieru un izgudrotāju palīdzību, piemēram, samazināt piesārņojumu, cīnīties ar spoku tīkliem. Tādēļ «ROBO RIGA» ir nākotnei būtisks projekts, kas ar tehnoloģiju palīdzību padarīs mūsu dzīvi labāku un mūsu jūru tīrāku,» uzsver RTU rektors Tālis Juhna. 

No RTU puses vienošanos parakstīja arī RTU Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC), RTU ZIC Dizaina fabrika un RTU Liepājas Jūrniecības koledža.

Vienošanās tika parakstīta «ROBO RIGA 2023», kurā pulcējās robotikas entuziasti, inovāciju un tehnoloģiju eksperti, kā arī vides pētnieki un zinātnieki, lai, diskutējot par ūdens apsaimniekošanas robotikas attīstību, ieviļņotu nākamajā gadā gaidāmo pirmo ūdens robotikas festivālu Rīgā. Pasākumu organizēja «N-LAB» un RTU ZIC Dizaina fabrika. Tajā varēja apskatīt uzmērīšanas sistēmu dronu «OTTER», apsekošanas un meklēšanas operācijām Latvijas klimatiskajos apstākļos izstrādāto «SUBmergeBaltic», autonomo apsekošanas dronu «iRAFT» un uzzināt vairāk par 5G ūdens inovācijās.

«LMT viena no šī gada prioritātēm ir 5G tīkla attīstība ne tikai uz zemes, bet arī 5G attīstības izpēte jūrā. Tāpēc mēs sadarbībā ar «LVR Floti» aktīvi strādājam pie 5G tīkla pārklājuma nodrošināšanas Rīgas jūras līcī, kur ir izveidota pirmā  pārklājuma pilotteritorija, kam jau septembrī sekos pirmie testi ar flotes 5G aprīkotiem kuģiem. Nākotnē, kopā ar partneriem, ar notestēto risinājumu  plānojam nodrošināt nepārtrauktu 5G tīklu visā Baltijas jūrā. Aicinām visus, kam ir inovācijas un risinājumi, kas saistīti ar 5G izvēršanu un pielietojuma nodrošināšanu Baltijas jūrā, uz sadarbību, tādējādi sekmējot modernu jūras ekosistēmu,» tā LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis. 

Savukārt «N-LAB» valdes priekšsēdētājs Gatis Vectirāns pauž: «Redzot dažādo nozaru, robotikas entuziastu un akadēmiskās vides ieinteresētību ūdens inovāciju un risinājumu attīstībā, ticu, ka robotikas festivāls «ROBO RIGA» kļūs par progresīvu ekosistēmu – ideju, risinājumu un tehnoloģiju veicināšanā.»

«ROBO RIGA 2024» tiek plānots kā vairāku dienu tehnoloģiju pasākums ar sacensībām, darbnīcām un diskusijām par ekoloģiju, urbāno nozaru attīstību, robotikas un autonomijas risinājumiem. Gada garumā plānoti dažādi blakus pasākumi.

«ROBO RIGA» 2023 ir saņēmis atbalstu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas «Horizon 2020» projektā DIH2, kas finansēts saskaņā ar granta līgumu Nr. 824964.

Paraksta sadarbības vienošanos par ūdens robotikas un inovāciju attīstīšanu Latvijā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. augusts, 2023 plkst. 11:25

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi