Paraksta nodomu vēstuli par MIT izglītības inovāciju laboratorijas izveidi

3. jūnijs
.
.
RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis paraksta nodomu vēstuli. Foto: Valsts izglītības attīstības aģentūra

Lai sadarbībā ar izglītības līderiem, industrijas pārstāvjiem, studentiem un citiem sadarbības partneriem kopīgi virzītu augstas kvalitātes mācīšanu un mācīšanos, Latvijā šogad sāks veidot MIT izglītības inovāciju laboratoriju.  

Nodoma vēstule tika parakstīta 3. jūnijā Rīgā notiekošajā starptautiskajā izglītības forumā «Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām».

Laboratorijas izveidē un ikdienas darbības nodrošināšanā līdzdarbosies trīs partneri: Izglītības un zinātnes ministrija, RTU Rīgas Biznesa skola un iniciatīvas galvenais stratēģiskais partneris Masačūsetsas Tehnoloģiju Institūta izglītības laboratorija MIT J-WEL. 

MIT J-WEL ir Masačūsetsas Tehnoloģiju Institūta (Massachusetts Institute of Technology, MIT), vienas no pasaulē spēcīgākajām universitātēm, paspārnē esoša izglītības laboratorija. Šis centrs ir MIT iniciatīva sadarbības veicināšanai ar citām pasaules augstskolām izglītības inovāciju veicināšanai, kā arī darbam ar saviem partneriem, lai veicinātu izcilību un transformāciju izglītībā visā pasaulē.

MIT izglītības inovāciju laboratorijas galvenie virzieni tuvāko gadu laikā paredz pētīt, pilotēt un ieviests idejas mācīšanas procesu izcilības nodrošināšanā. Laboratorija būs vide, kurā līdzdarbosies akadēmiskais personāls, uzņēmējdarbības pārstāvji, izglītības politikas veidotāji, lai veidotu augstākās izglītības vidi, kur students ir prioritāte. Laboratorijas uzdevums būs nodrošināt atbalstu un ilgtermiņa plānošanu inovatīvas mācībprakses ieviešanai. 

MIT J-WEL atbalsts MIT izglītības inovācijas laboratorijā Latvijā paredzēts vairākās jomās. MIT nodrošinās savu pasniedzēju un ekspertu dalību MIT izglītība inovācijas laboratorijas izveidē un arī pirmās fāzes ieviešanā. Laboratorijas dalībniekiem tiks nodrošināta pieeja MIT zināšanām par inovatīvu pedagoģijas metožu ieviešanu. MIT pasniedzēji un personāls būs pieejami dažādām aktivitātēm – ideācijām, forumiem, semināriem un mentoringa sesijām. Laboratorijas dalībnieki varēs apmeklēt dažādus notikumus, kuros līdzdarbosies MIT, kā arī varēs piekļūt MIT pasniedzēju, personāla un partneru resursam. Esošā MIT programma, kurā šobrīd piedalās 17 Latvijas izglītības un organizāciju pārstāvji, kļūs par daļu no MIT izglītotības inovācijas laboratorijas aktivitātēm. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. jūnijs plkst. 16:35

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi