Par RTU Rīgas Biznesa skolas direktoru apstiprināts Klaudio Rivera

10. maijs, 2023
RTU rektors Tālis Juhna (pirmais no labās) kopā ar jaunapstiprināto RTU Rīgas Biznesa skolas direktoru Klaudio Riveru

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Tālis Juhna ir apstiprinājis amatā jauno RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) direktoru Klaudio Riveru, kurš 26. jūnijā amatā nomainīs ilggadējo RTU RBS direktoru Jāni Grēviņu.

RTU RBS direktora atlase notiek reizi piecos gados. Nominācijas komisija darbu uzsāka šā gada 5. janvārī. Tās sastāvā bija deviņi dalībnieki ar dažādām lomām RBS darbībā. Pēc atlases publiskas izsludināšanas konkursā pieteicās 26 kandidāti. Uz noslēguma pārrunām uzaicinājumu saņēma trīs kandidāti ar augstāko vērtējumu pēc nominācijas komisijas izvērtējuma.

Tālis Juhna, RTU rektors: «RBS studiju programmas, koncentrējoties uz biznesa un inovāciju vadību un digitalizāciju, jau vairāk nekā 20 gadus veiksmīgi iekļaujas plašajā RTU studiju piedāvājumā. Mums kā zinātnes universitātei ir svarīgi studiju procesā iepludināt jaunas, universitātē radītas, zināšanas, attīstīt starpdisciplinaritāti studijās un pētniecībā, kā arī izglītot inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistus – ne tikai darba ņēmējus, bet arī darba devējus un nākamos biznesa līderus, tāpēc RBS arī turpmāk būs nozīmīga RTU ekosistēmas sastāvdaļa.»

Sanda Liepiņa, RBS padomnieku konventa vadītāja: «RBS stratēģija nākamajiem pieciem gadiem ir mērķtiecīga izaugsme uzņēmējdarbības stiprināšanā tehnoloģiju dominējošā laikā. Inovāciju vadība, digitalizācija un biznesa līderība nākotnē būs vadošie virzieni. RBS paredz studentu skaita tālāku izaugsmi, īpaši attīstot mācības mikrokursu līmenī, attīstot bakalaura un MBA programmas, fokusējoties uz tālāku augsta līmeņa vadītāju mācībām, kā arī Mini MBA programmas piedāvājuma attīstīšanu un to visu darot sadarbībā ar vairākām pasaules līmeņa biznesa skolām. Klaudio Riveras redzējums par augstskolas attīstību deva pārliecību, ka skolas stratēģija nonāk īstajās rokās.»

Klaudio Rivera, RTU rektora apstiprinātais RBS direktors: «Esmu bijis ar RBS 10 gadus, veidojot un attīstot bakalaura programmas, iedvesmojoties no pasaules labāko universitāšu pieredzes. Paldies par man doto uzticību turpināt RBS attīstību, atnesot uz Latviju labāko biznesa izrāvienam nepieciešamo izglītību. Mans mērķis – kopā ar komandu izveidot reģionā spēcīgu biznesa skolu, kuras stiprās puses sakņojas RBS sadarbības partneru – Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta, Bufalo Universitātes, Otavas Universitātes, kā arī Hārvarda Universitātes – pieredzē.»

Jānis Grēviņš, pašreizējais RBS direktors: «Pēc 20 gadiem skolas vadībā esmu gandarīts par komandas paveikto. Izveidotas bakalaura programmas, kopā ar RTU un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) esam attīstījuši sadarbību ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu (MIT) Latvijas izglītības līderiem un kopā ar Bufalo Universitāti palīdzam augstākās izglītības mācībspēkam apgūt digitālās prasmes. Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centru un «Norway Grants Latvia» nodrošinām Mini MBA inovāciju vadībā. Novēlu komandai turpināt iesāktos soļus izcilības virzienā.»

Līdz pienākumu pārņemšanai Klaudio Rivera kopā ar Jāni Grēviņu un RTU konsultatīvo padomi nodrošinās visu ikdienas darbu veikšanu, kā arī sagatavošanos skolas nākamajam stratēģiskajam posmam.

RBS ir dibināta 1991. gadā, sadarbojoties RTU, Bufalo Universitātei (ASV) un Otavas Universitātei (Kanāda). RBS piedāvā mācības angļu valodā MBA un EMBA, kā arī bakalaura programmām. Absolvējot RBS, studenti iegūst pasaulē atzītu maģistra profesionālo grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā un bakalaura grādu starptautisko uzņēmumu vadīšanā vai datorzinātnē un organizāciju tehnoloģijās. Kopš 2019. gada RBS piedāvā arī Mini MBA sadarbībā LIAA. 2023. gadā uzsāktas pirmās Executive education programmas. RBS veicina inovācijas izglītībā: Latvijas augstākās izglītības mācībspēku studiju administrēšana Bufalo Universitātē, MIT izglītības līderu programmu izveide kopā ar IZM, kā arī Hārvarda Universitātes CS50 kursa adaptēšana mācību saturā Latvijas vidusskolās.

RTU Rīgas Biznesa skola

10. maijs, 2023 plkst. 10:39