«RTU Goda absolvents 2017» — «HansaMatrix» vadītājs Ilmārs Osmanis

16. oktobris, 2018
.
.
RTU Goda absolventu Ilmāru Osmani sveic RTU Senāta priekšsēdētāja Elīna Gaile-Sarkane. Foto: Edgars Špengelis, RTU

Par ieguldījumu inženierzinātņu izglītībā tradicionālo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Goda absolventa titulu ir ieguvis uzņēmuma «HansaMatrix» valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis. Viņš tika sveikts, svinot RTU 156. dzimšanas dienu. 

I. Osmanis ilgstoši un mērķtiecīgi sniedz atbalstu RTU studentiem. Viņa uzņēmums «HansaMatrix» ir iedibinājis un ik gadu piešķir stipendijas RTU Elektrotehnikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) bakalaura un maģistra līmeņa studentiem, kuriem nav pietiekama materiālā nodrošinājuma studijām. Tāpat «HansaMatrix» ir piešķīrusi balvu «Jaunais IKT pasniedzējs», ko pirms diviem gadiem saņēma ETF jaunais mācībspēks Andis Supe, kurš šogad tika atzīts par RTU Gada jauno zinātnieku. 

I. Osmanis arī aktīvi darbojas Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijā (LETERA) un, pārzinot elektronikas jomu, veicina RTU sadarbību arī ar elektronikas nozari, piedāvājot studentiem prakses vietas un industrijai nepieciešamo pētījumu tematus, ko RTU studenti var pētīt savos zinātniskajos darbos. 

«Man bija gods būt gan par viņa studentu, gan kolēģi,» stāsta ETF dekāns profesors Jurģis Poriņš. I. Osmanis pēc Rīgas politehniskā institūta pabeigšanas un radiotehnikas inženiera specialitātes iegūšanas 1984. gadā nolēma pievērsties zinātnei un turpināja zinātnisko darbu fakultātē. Bet vēlāk arī — studijas RTU Rīgas Biznesa skolā, jo pagājušā gadsimta 90. gados pievērsās biznesam. 

Patlaban I. Osmanis ir AS «HansaMatrix» valdes priekšsēdētājs, lielākais akcionārs un vienlaikus arī valdes loceklis vairākos «HansaMatrix» grupas un ar to saistītajos uzņēmumos — «LightSpace Technologies» un «Zinātnes parks». Viņš, veiksmīgi attīstot savu biznesu, ir ziedojis RTU, kļūstot par vienu no lielākajiem RTU mecenātiem. 

Titulu «Goda absolvents» RTU izveidoja 2013. gadā un to piešķir par ieguldījumu RTU un Latvijas sabiedrības labā, izaugsmē un attīstībā izglītības jomā, zinātnē, inženierzinātnēs, tehnoloģijā, ekonomikā, kultūrā vai sportā. Līdz šim RTU Goda absolventa titulu ir saņēmuši SIA «Itera Latvija» valdes priekšsēdētājs Juris Savickis, «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors Juris Gulbis, ilggadējs AS «Latvijas Gāze» valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un SIA «NAGLIS & ERR» valdes priekšsēdētājs un Mašīnbūves kompetences centra vadītājs Dzintars Naglis. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. oktobris, 2018 plkst. 14:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi