Par augstiem mācību sasniegumiem sveic RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnus un skolotājus

11. marts
Premjere Evika Siliņa pasniedz Ministru kabinera diplomu RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolniekam Adriānam Pilikseram par iegūto 3. vietu starptautiskajā informātikas olimpiādē un atzinības rakstu starptautiskajā matemātikas olimpiādē. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Novērtējot izcilāko Latvijas skolēnu, studentu un pedagogu veikumu starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs 2023. gadā, Ministru prezidente Evika Siliņa pasniedz Ministru kabineta diplomus vairākiem Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēniem, absolventiem un viņu pedagogiem.

Premjere pasniedz diplomu vairākiem IZV 12. klases skolēniem:
•    Adriānam Pilikseram – par iegūto un 3. vietu starptautiskajā informātikas olimpiādē un atzinības rakstu starptautiskajā matemātikas olimpiādē;
•    Rūdim Freipičam – par 2. vietu starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē;
•    Iljam Reutinam (Ilya Reutin) – par 3. vietu starptautiskajā fizikas olimpiādē.

Diplomus saņem arī vairāki absolventi:
•    Petrs Gabunia (Petr Gabuniia), kurš tagad studē RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes (DITEF) 1. kursā, tiek sveikts par iegūto atzinības rakstu starptautiskajā matemātikas olimpiādē;
•    Lukass Roberts Kellijs, Jeilas Universitātes 1. kursa students, – par iegūto 3. vietu starptautiskajā fizikas olimpiādē;
•    Daniils Soško, kurš Utrehtas Universitātes studē farmāciju, – par 3. vietu starptautiskajā ķīmijas olimpiādē;
•    Viesturs Streļča, Groningenas Universitātes astronomijas programmas 1. kursa students, –  par iegūto 3. vietu starptautiskajā ķīmijas olimpiādē un iegūto 3. vietu starptautiskajā astronomijas un astrofizikas olimpiādē.

Ar Ministru kabineta diplomu premjera saka paldies par nezūdošu degsmi un motivāciju skolēnu gatavošanā arī pedagogiem – IZV matemātikas skolotājai Tabitai Treilandei, ķīmijas un matemātikas skolotājai Beātei Krūzai, fizikas skolotājam Aivaram Eriņam, fizikas skolotājai Elzai Līnai Liniņai un ķīmijas skolotājai Jolantai Rimšai.

Kopumā diplomi un naudas balvas pasniegtas 24 skolēniem un studentiem par izciliem sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Vairāk informācijas.

Ministru prezidente Evika Siliņa sveic starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus un jauno profesionāļu meistarības konkursa uzvarētājus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. marts plkst. 9:34