Otrdien notiks 12 doktora disertāciju aizstāvēšana

28. jūnijs, 2010

Otrdiena, 29. jūnijs, būs īpaša diena Latvijas zinātnei – 12 personas vienā dienā aizstāvēs savu doktora darbu, viņu vidū būs arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes doktora grāda kandidāts Vjačeslavs Bobrovs.

28.06.2010.

Parasti Latvijā vienā dienā tiek aizstāvēti divi trīs doktora darbi, ziņo Latvijas Jauno zinātnieku apvienības darba grupas «Doktorantu un jauno zinātnieku izpēte» vadītājs Zigmārs Atvars, taču 29. jūnijā tiks uzstādīts sava veida rekords: doktora darbus vienlaikus aizstāvēs RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes doktora grāda kandidāti.

RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) doktora grāda kandidāta Vjačeslava Bobrova disertācijas «Starpkanālu intervāla analīze un novērtējums optiskajās sakaru sistēmās ar viļņgarumdales blīvēšanu» (vadītājs profesors Ģirts Ivanovs) aizstāvēšana 29. jūnijā notiks plkst. 17 ETF, Rīgā, Āzenes ielā 12, 210. auditorijā.

Savukārt 30. jūnijā disertācijas aizstāvēs vēl trīs RTU doktora grāda kandidāti: Dana Beļakova, Inga Dāboliņa un Aleksejs Nipers.

Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktora grāda kandidātes D. Beļakovas promocijas darba «Darba normēšanas pilnveidošana Latvijas šūšanas uzņēmumos» un I. Dāboliņas promocijas darba «Antropometriskie mērījumi apģērbu trīsdimensiju projektēšanai» aizstāvēšana 30. jūnijā notiks plkst. 10 RTU galvenajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 119. auditorijā. Savukārt Inženierekonomikas un vadības fakultātes doktora grāda kandidāta A. Nipera promocijas darba «Nodokļa sloga izmaiņu ietekme uz Latvijas tautsaimniecību» aizstāvēšana 30. jūnijā notiks plkst. 10 RTU IEVF, Rīgā, Meža ielā  1/7, 309. auditorijā.

Latvijas Jauno Zinātnieku Apvienības darba grupa «Doktorantu un jauno zinātnieku izpēte» jau otro gadu veido sarakstu, kurā iekļauti promocijas darbu aizstāvēšanas datumi, mācību iestādes, doktora grādu kandidātu vārdi, darbu nosaukumi, recenzentu un darba vadītāju vārdi. Saraksts aplūkojams šeit.

RTU disertāciju kopsavilkumi aplūkojami šeit.

RTU Informācijas centrs

28. jūnijs, 2010 plkst. 11:12