Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža kļūs par RTU aģentūru

2. maijs, 2019
Foto: pixabay.com

Šā gada 1. jūlijā atbilstoši Ministru kabineta lēmumam Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža (OMTK) kļūs par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aģentūru. Tās jaunais nosaukums RTU Olaines Tehnoloģiju koledža.

Lēmums par RTU un OMTK sadarbību pieņemts, balstoties uz nepieciešamību veicināt resursu koncentrāciju un lielāku sinerģiju starp Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas īsteno vienas jomas studiju programmas. Lēmumu par sadarbību pieņēma gan OMTK Zinātnes padome, gan RTU Senāts, un šo vienošanos 2018. gada novembrī apstiprināja Latvijas valdība.

OMTK sagatavo profesionālus speciālistus Latvijas ķīmijas, farmācijas, biotehnoloģijas, vides un pārtikas nozarē.

RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps uzskata, ka vienošanās ar Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžu par tās integrāciju RTU ir labs piemērs, kā izglītības iestādes sadarbībā ar industriju pārdomātā procesā vienojas kopīgi strādāt, lai darba tirgum sagatavotu izcilus speciālistus. Apvienojot spēkus, tiek stiprināts gan studiju process, gan veicināta kopēja resursu izmantošana, tā veidojot spēcīgāku pamatu ķīmijas jomas tālākai attīstībai.

Arī Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas direktore Dace Vilkena uzsver, ka šīs ir pozitīvas pārmaiņas, kas koledžai pavērs jaunas attīstības iespējas: «Varēsim vieglāk un ātrāk reaģēt uz nozaru darbaspēka pieprasījuma izmaiņām un operatīvāk sagatavot nozarēm nepieciešamos speciālistus ar profesionālo kvalifikāciju.»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. maijs, 2019 plkst. 16:27