OECD ģenerālsekretāra vietnieks Ulriks Vestergārds Knudsens iepazīstas ar RTU zinātnes un inovāciju vidi

30. novembris, 2022
Apskatot liela kustību diapazona robotizēto simulatoru, OECD ģenerālsekretāra vietnieks Ulriks Vestergārds Knudsens iejutās pilota ādā un ar simulācijas palīdzību guva pirmās iemaņas lidmašīnas vadīšanā. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Viesojoties Rīgā un piedaloties forumā «5G Techritory», 29. novembrī vizītē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) bija ieradies  Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD) ģenerālsekretāra vietnieks Ulriks Vestergārds Knudsens (Ulrik Vestergaard Knudsen). Viņš tikās ar RTU vadību un, apmeklējot laboratorijas, iepazinās ar RTU zinātnieku pētījumiem.

Sniedzot īsu prezentāciju, U. V. Knudsenu ar RTU iepazīstināja RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna. Viņš akcentēja RTU plašo studiju profilu, sasniegumus zinātnē, iepazīstināja ar RTU sniegumu tehnoloģiju pārnesē, kā arī akcentēja RTU aktivitātes inovāciju radīšanā un atbalstu studentiem zinātņietilpīgu biznesa ideju izstrādē un uzņēmējspēju vairošanā. Sarunās tika akcentēta arī RTU starptautiskā vide, jo viesa interesi raisīja RTU prāvais ārzemju studentu skaits un tas, kā viņi pēc RTU absolvēšanas veido savu karjeru. Kā universitātes sveicienu T. Juhna augstajam viesim pasniedza RTU 160. jubilejas apbalvojuma zīmi – sudrabā kalto piespraudi, kas simbolizē izaugsmi, attīstību un jaunradi.

Pēc sarunas, kurā piedalījās arī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne un RTU Senāta priekšsēdētāja Elīna Gaile-Sarkane, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekāns Māris Turks un RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta pārstāvis Ēriks Badamšins, U. V. Knudsens apskatīja dažas no RTU zinātniskajām un studentu laboratorijām.

Viņš iepazinās ar RTU Zinātnes un inovāciju centru, kuram ir liela loma gan RTU sadarbībā ar industriju, gan arī Latvijas inovatīvās ekosistēmas attīstībā, jo tas nodrošina gan inovatīvu produktu izstrādi, gan attīsta dažādus nacionāla un starptautiska mēroga instrumentus ideju attīstībai no agrīnas stadijas līdz globālai tirgus iekarošanai, gan arī līdzdarbojas inovāciju ekosistēmas un inovāciju politikas veidošanā Latvijā un Eiropā.

T. Juhna OECD augstajai amatpersonai izrādīja arī Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratoriju un iepazīstināja ar tur notiekošajiem pētījumiem. Viesim bija iespējams apskatīt arī BIF 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju, kur partnerībā ar Baltijā lielāko sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotāju «Sakret» tiek likti pamati novatorisku tehnoloģiju izmantošanai būvniecībā.

Vizīte noslēdzās ar viesa aktīvu iesaisti tehnoloģiju izmēģināšanā, jo, apskatot RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes liela kustību diapazona robotizēto simulatoru, U. V. Knudsens iejutās pilota ādā un ar simulācijas palīdzību guva pirmās iemaņas lidmašīnas vadīšanā.

Forums «5G Techritory», uz kuru bija ieradies OECD ģenerālsekretāra vietnieks, Rīgā norisinājās 29.–30. novembrī un tajā 5G industrijas līderi, politikas veidotāji un tehnoloģiju inovāciju radītāji diskutēja par nākotnes tīkliem, tehnoloģijām, pakalpojumiem, inovatīviem uzņēmējdarbības modeļiem un citām ekosistēmai aktuālām tēmām.

OECD ģenerālsekretāra vietnieka Ulrika Vestergārda Knudsena (Ulrik Vestergaard Knudsen) vizīte RTU

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments