Notiks telpu orientēšanās sacensības

1. februāris, 2010

08.02.2010.

16. februārī plkst. 16 Starptautiskā Ķīpsalas izstāžu centra hallē, Ķīpsalas ielā 8,  notiks Studentu parlamenta organizētās telpu orientēšanās sacensības.

Pieteikties dalībai sacensībās iespējams mājaslapā līdz 15. februāra plkst. 20, kā arī 16. februārī sacensību norises vietā.

Telpuorientēšanās sacensību dalībnieku skaits ir ierobežots: sacensībās, kasnorisināsies Ķīpsalas izstāžu centra hallē, varēs piedalīties aptuveni200 dalībnieki.

Sacensību dienā Ķīpsalas izstāžu halle tikspārvērsta par sacensību arēnu ar viltīgi izveidotiem norobežojumiem unobjektiem, taču orientēšanās pamatprincips – meklēt nepieciešamoskontrolpunktus distances veikšanas laikā – saglabāsies. Kontrolpunktuatzīmēšanai tiks izmantota elektroniskā sistēma «EMIT» – dalībniekiempirms starta tiks piešķirtas elektroniskās kartes, ar kurām būs jāveicatzīmes distancē.

Tos sportistus, kas telpu orientēšanās sacensībās piedalīsies pirmoreiz, pirms došanās distancē organizatori apmācīs.

Telpuorientēšanās sacensības organizē Rīgas Tehniskās universitātes Studentuparlaments. Organizatori lēš, ka pēc vairāku gadu desmitu pārtraukumašīs Latvijā būs pirmās tik liela mēroga telpu orientēšanās sacensības.

Orientēšanāssports Latvijā ir viens no populārākajiem sporta veidiem jau kopšpagājušā gadsimta 60. gadiem. Arī telpu orientēšanās savulaik ir bijusipopulāra gan Latvijā, gan Rīgas Tehniskajā universitātē (tolaik – RīgasPolitehniskajā institūtā), taču pēc sacensību organizatoru domām irnepelnīti aizmirsta. Tāpēc šo sacensību mērķis ir atjaunot telpuorientēšanās sacensību popularitāti un senās RTU tradīcijas šajā sportaveidā.

RTU Informācijas centrs

1. februāris, 2010 plkst. 13:54