Notiks studentu diskusija ar partiju pārstāvjiem par augstākās izglītības nākotni

30. augusts, 2010

Ceturtdien, 9. septembrī, plkst. 17 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, notiks studentu diskusija ar 10. Saeimas vēlēšanās kandidējošo partiju pārstāvjiem par augstākās izglītības nākotni pēc vēlēšanām.

30.08.2010.

Diskusijā partiju pārstāvji tiks aicināti īsi prezentēt savu redzējumu par augstākās izglītības nākotni pēc vēlēšanām, kopīgi ar studentiem veidot diskusiju par augstākās izglītības finansējuma sadali, nepieciešamo reformu virzību, potenciālo izglītības un zinātnes ministra kandidātu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Diskusijā piedalīsies «Saskaņas centrs», «Vienotība», «Zaļo un zemnieku savienība», «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, «Par labu Latviju!», «Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā» un «Pēdējā partija», informē ziņu aģentūra LETA.

Latvijas Studentu apvienība (LSA) laikā pirms 10. Saeimas vēlēšanām organizē kampaņu «Student, dodies vēlēt!», kuras mērķis ir uzrunāt Latvijas studentus, stiprināt viņu pilsonisko atbildību un skaidrot, kādēļ nepieciešams doties vēlēt. Kampaņas laikā LSA aicina studentus, kā arī citus interesentus piedalīties diskusijā par augstākās izglītības nākotni kopā ar vēlēšanās kandidējošām politiskajām partijām.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārskata datiem Latvijā ir 112 000 studentu, kas ir ievērojama vēlētāju daļa. LSA kā organizācija, kas pārstāv Latvijas studentu tiesības un intereses, uzskata, ka ir nozīmīgi, lai ikviens students apzinātos savas politiskās iespējas. «Studentam indivīdam ir skaidri jāsaprot, ka arī viņa kā Latvijas pilsoņa balss ir nozīmīga un var ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus,» uzsver LSA prezidents Edgars Bērziņš.

RTU Informācijas centrs

30. augusts, 2010 plkst. 16:34