Notiks RTU Jauno pētnieku diena

4. marts, 2011

Sestdien, 12. martā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks RTU vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa fināls «RTU Jauno pētnieku diena», kad universitātē pulcēsies vidusskolēni no visas Latvijas. 10 labāko zinātnisko darbu autori prezentēs savu pētījumu rezultātus RTU ekspertu žūrijai. Viņus atbalstīs līdzjutēji un skolotāji.

Jauno pētnieku dienas programma Jauno pētnieku dienas programma 149.46 Kb

Zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā par uzvaru un studiju vietām RTU cīnīsies skolēnu komandas no Irlavas vidusskolas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Lizuma vidusskolas, Rīgas 6. vidusskolas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un no Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma.

Jau ziņots, ka kopumā konkursam šogad tika iesūtīti 45 zinātniskās pētniecības darbi no visiem Latvijas novadiem. Zinātniskie darbi ir veltīti plašam tēmu lokam – sākot no energotaupīgajām spuldzītēm un energoefektīvajām ēkām un beidzot ar papīra modeļu izmantošanas fizikas demonstrējumos, flautas skaņas atšķirībām atkarībā no tās materiāla un uzbūves, atvērtā koda programmatūru un piena produktu tirgus analīzi AS«Tukuma piens».

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks Emīls Stanis, kura komanda ar darbu «Papīra modeļu izmantošana fizikas demonstrējumos» ir iekļuvusikonkursa finālā, laikrakstam «Liesma» (01.03.2011.) atzinis, ka darba izveide bijusi interesanta. Kad jaunie pētnieki klasesbiedriem demonstrējuši pašu izveidotu 300 gramus smagu papīra tiltu, kas spēj noturēt 10 kilogramus, viņi brīnījušies.

Kā atzīst konkursa žūrijas vadītājs, RTU vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš, vērtējot darbus, īpašs prieks bijis tieši par šādu skolēnu radošo pieeju, azartisko aizraušanos un patstāvīgi veiktajiem eksperimentiem. Taču kopumā visi zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālam izvirzītie darbi ir vienlīdz kvalitatīvi un ir izstrādāti augstālīmenī, tāpēc cīņa par uzvaru solās būt sīva.

Vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursu «Nāc un studē RTU!» organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments. Konkursa ģenerālsponsors – SIA «Skonto būve».

Vienlaikus ar konkursa finālu 12. martā RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, norisināsies RTU Studentu parlamenta organizētās 1. Latvijas atklātās spageti tiltu konstruēšanas sacensības.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi