Notiks RTU 54. starptautiskā zinātniskā konference

11. oktobris, 2013

No 14. līdz 16. oktobrim notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 54. starptautiskā zinātniskā konference, kurā piedalīsies vairāk nekā 700 autoru. Konferences laikā, aptverot RTU pētniecības jomas, tiks prezentētas Latvijas un pasaules zinātnē aktuālas tēmas un sasniegumi.

Konferenci ar plenārsēdi 14. oktobrī plkst. 14 RTU, Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā, atklās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna.

Plenārsēdē ar prezentācijām uzstāsies viesi no zinātnē nozīmīgām starptautiskām organizācijām: Mirjama Kurno (Mirjam Curno, Austrija), COPE valdeslocekle, uzstāsies ar prezentāciju «Kā risināt publikāciju ētikas jautājumus? Kā rakstīt un kā iesniegt zinātnisko rakstu?», starptautiskais konsultants Kevins Bairons (Kevin Byron, Lielbritānija) uzstāsies ar prezentāciju «Radošuma veicināšana inženierzinātnēs: komanda vai indivīds». Savukārt Lorela L. Hāka (Laurel L. Haak, ASV), ORCID izpilddirektore, uzstāsies ar prezentāciju «ORCID:Padari sevi atpazīstamu vienkārši un īsā laikā!», jāpiebilst, ka RTU irpirmā un pagaidām vienīgā universitāte Latvijā, kas kļuvusi par ORCID biedru.

Konferences atklāšanas plenārsēdē tiks paziņoti balvu «RTU Gada zinātnieks 2013» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2013» laureāti, kā arī apbalvoti trīs pēc zinātniskās kvalitātes rādītājiem labākie RTU institūti. Saistībā ar publikācijām tiks nosaukti trīs citētākie RTU autori, kā arī sveikta žurnāla «Environmental and Climate Technologies» radošā komanda par augstas kvalitātes darbu, kas šogad vainagojies ar iekļūšanu respektablajā citējamības datubāzē SCOPUS.

Papildu informācija par konferenci.

RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļa

11. oktobris, 2013 plkst. 15:34