Notiks J. Krastiņa veidoto Šmēlinga darbam veltīto izdevumu oficiālā atvēršana

9. novembris, 2010

Piektdien, 12. novembrī, arhitektu tikšanās «Šmēlinga sarunas» laikā notiks RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes pofesora Jāņa Krastiņa veidoto arhitekta Reinholda Šmēlinga darbam veltīto izdevumu oficiālā atvēršana.

09.11.2010.

Pasākums notiks 12. novembrī plkst. 15 arhitekta Reinholda Šmēlinga projektētā ēkā – Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5, Rīgā.

«Šmēlinga sarunas» ir arhitektūras jomas profesionāļu un interesentu tikšanās, kas kļūst par tradīciju Latvijas galvaspilsētas arhitektūras dzīvē biznesa portālu «Nozare.lv» informējis Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe.

«Šmēlinga sarunu» programmā paredzēts mākslas vēsturnieces Dainas Lāces priekšlasījums «Rīgas pilsētas arhitekts un rātes būvmeistars Johans Daniels Felsko (1813-1902)», arhitekta Visvalža Sarmas priekšlasījums «Eklektisms: stils vai neizbēgamība» un Rīgas pilsētas arhitekta biroja pasūtīto un RTU profesora Jāņa Krastiņa veidoto Šmēlinga darbam veltīto izdevumu oficiālā atvēršana.

Rīgas pilsētas galvenā arhitekta Reinholda Šmēlinga (1840-1917) piemiņai veltīts pasākums pirmo reizi notika 2009. gada 13. novembrī Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Iniciators piemiņas pasākumam bija Rīgas pilsētas arhitekta birojs.

RTU Informācijas centrs

9. novembris, 2010 plkst. 9:23