Notiks izglītības foruma otrā diskusija

20. janvāris
.
.

Piektdien, 24. janvārī, plkst. 9.00-13.50 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5 notiks izglītības foruma «Izglītības sistēmas mērķis: nākotnes perspektīva» otrā diskusija «Valsts ilgtspēja un indivīda profesionālās attīstības izvēļu ietekme uz tautsaimniecību». Tajā paredzēta diskusija par indivīdu profesionālo un karjeras attīstības izvēļu ietekmi uz tautsaimniecības attīstību.

Forumu, kas sastāv no trim diskusijām, rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un RTU. Tā mērķis – vienoties par Latvijas izglītības sistēmas mērķi nākamajiem desmit gadiem, lai ceļā uz to ikviens indivīds varētu īstenot savus mērķus un vienlaikus tiktu nodrošināta Latvijas tautsaimniecības attīstība. 

Diskusiju ar referātu «Augstskolu monitoringa rezultāti – kāda ir izglītības un darba tirgus reālā sasaiste» ievadīs Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecākā eksperte Inta Jaunzeme. Pēc tam Ekonomikas ministrijas Analītiskas dienesta vadītājas vietnieks Jānis Salmiņš stāstīs, kā Latvijas jauniešu studiju izvēle ietekmē tautsaimniecības attīstību ilgtermiņā. 

Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Daunis Auers analizēs vispārējas izglītības un reģionu konkurētspēju pēc administratīvi teritoriālās reformas. Noslēgumā eksperts no Somijas Petri Haltia stāstīs, kā Somija nākotnes nenoteiktības apstākļos nosaka izglītības mērķus un valstiski iesaistās to salāgošanā ar tautsaimniecības vajadzībām.

Tie, kas nav paspējuši pieteikties dalībai pirmajā diskusijā, to varēs vērot tiešraidē RTU Facebook lapā.

Arī trešā diskusija «Rīcībpolitika – izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.–2027. gadam» 31. janvārī notiks RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5. Pieteikšanās šai diskusijai – līdz 28. janvārim, aizpildot reģistrācijas anketu.

Papildu informācijas un jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar  foruma organizētāju Kristīni Vjaksi (, tel.28317185). 

Foruma pirmā diskusija «Indivīda profesionālās attīstības izvēles un tās ietekmējošie aspekti» notika 17. janvārī, un tajā tika apspriestas indivīdu profesionālās izvēles un to, kā valsts atbalsts ietekmē cilvēku produktivitāti karjeras laikā. 

Forums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta «Rīgas Tehniskās universitātes efektīvas pārvaldības attīstība» Nr. 8.2.3.0/18/A/012 ietvaros.  
 

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. janvāris plkst. 16:30

Līdzīgi raksti

Ziņas

_