Notiks ikgadējā RTU 50. starptautiskā zinātniskā konference

25. septembris, 2009

Par godu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 147. jubilejai no 12. līdz 16. oktobrim notiks ikgadējā RTU 50. starptautiskā zinātniskā konference, kuras laikā Latvijas un ārvalstu zinātnieki iepazīstinās ar jaunākajiem sasniegumiem dažādās zinātnes nozarēs.

25.09.2009.

Zinātniskās konferences darbs tiks organizēts 10 apakšsekcijās: «Starpdisciplinārā izglītība un pētniecība Vācijas universitātēs», «Arhitektūra un būvzinātne», «Datorzinātne», «Elektronika, telekomunikācijas un eSabiedrība», «Enerģētika un elektrotehnika», «Materiālzinātne un lietišķā ķīmija», «Ražošanas tehnoloģijas un transports», «Humanitārās un sociālās zinātnes», «Tehnisko zinātņu vēsture», «Ekonomika un uzņēmējdarbība»

Konferences plenārsēde notiks tieši RTU 147. gadadienā – 14. oktobrī – plkst. 14.15 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1. Tās laikā uzrunas teiks gan RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts, gan Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Bet ar priekšlasījumiem par aktualitātēm zinātnē uzstāsies RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) 8. reģiona priekšsēdētājs profesors Jozefs Modelskis, Rostokas Universitātes zinātņu prorektore profesore Ursula van Rīnena, kā arī RTU Goda doktors profesors E. Vedējs.

Pirmoreiz viena no RTU starptautiskās zinātniskās konferences sekcijām būs veltīta starpdiscipilnārajai izglītībai un pētniecībai: 16. oktobrī no plkst. 10 līdz 16 RTU Mazajā aulā, Kaļķu ielā 1, par starpdisciplināro izglītību Vācijā uzstāsies pasaules slavu guvuši vieslektori – zinātnieki un mācībspēki no Duisburgas-Esenes Universitātes, Getingenas Privātās Lietišķo zinātņu augstskolas, Martina Lutera Halles-Vitenbergas Universitātes, Rostokas Universitātes, Štrālzundes Lietišķo zinātņu augstskolas un Vismāras Lietišķo zinātņu augstskolas, kā arī Vācijas Kosmosa centra. Sekcijas darbs tiks organizēts ar Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja atbalstu  (no Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta finanšu līdzekļiem).

Pārējās konferences sekcijas un apakšsekcijas norisināsies RTU fakultāšu un institūtu telpās.

Konference zinātniekiem un nozaru profesionāļiem sniegs lielisku iespēju dalīties pieredzē ar kolēģiem, kā arī atrast sadarbības partnerus turpmākajiem pētījumiem. Savukārt RTU doktorantiem un topošajiem zinātniekiem ikgadējā konference ir iespēja publicēt savus pirmos pētījumus zinātnisko rakstu krājumos.

Konferences programma.

RTU 50. starptautisko zinātnisko konferenci organizē RTU Zinātņu prorektora dienests.

RTU Informācijas centrs

25. septembris, 2009 plkst. 15:13