Notiks cittautu deju koncerts «Integrācija dejā»

24. novembris, 2009

Piektdien, 27. novembrī, VEF Kultūras pilī, Rīgā, Ropažu ielā 2, plkst. 19 notiks cittautu deju koncerts «Integrācija dejā», kurā piedalīsies trīs tautas deju ansambļi – Rīgas Tehniskās universitātes «Vektors», Rīgas Skolēnu pils «Uguntiņa» un Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» – «Diždancis».

24.11.2009.

Koncertā dejotāji priecēs skatītājus ar moldāvu, ungāru, vācu, itāļu,ukraiņu, čehu, ebreju, skotu, turku, austriešu, igauņu, baltkrievu,poļu un lietuviešu tautas dejām.

Tāpat koncertā tiks dejotas skatītājiem jau zināmas un iemīļotaslatviešu tautas dejas – cēlā un atturīgā H.Tangijevas-Birznieces «Gatves deja» un «Rucavietis», H. Sūnas «Kurzeme», jautrā J. Ērgļa «Mandeviņi bāleliņi», mazliet nenopietnā G. Ūdres «Tu kā, es kā» un citas.

Cittautu koncerta idejas autors ir TDA «Vektors» mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins: «Koncerta ideja radās, jo visu triju ansambļu – koncerta dalībnieku –repertuārā jau daudzus gadus ir bijušas cittautu dejas. Tās ar lieluprieku un aizrautību vienmēr uzņēmuši gan skatītāji, gan arī pašiemdejotājiem tās ir bijis interesanti izdejot. Parasti ārzemju tautasdeju kolektīvu sniegumu latviešu sabiedrībai iespējams novērtēt tikailielāku tautas deju festivālu laikā, tāpēc vēlējāmies sarīkot īpašukoncertu un skatītājus šajā drūmajā laikā priecēt, iejūtotieskarstasinīgo itāļu, trakulīgo un enerģisko moldāvu, ieturēto un galantovācu, austriešu un citu zemju dejotāju lomās.»

Biļetes iespējams iegādāties Rīgas Tehniskās universitātes Studentuklubā (Kaļķu ielā 1, 216. telpā) vai pirms koncerta VEF Kultūras pilī.
Biļešu cena Ls 1.00 – 2.00.

Projektu organizē: Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubs un TDA «Vektors».
Projektu atbalsta: Rīgas dome

Papildu informācija: