Noslēgusies viedās enerģētikas vasaras skola

28. jūlijs
.
.
Foto: Pixabay.com

Trešdien, 28. jūlijā, noslēdzās vasaras skola, kas bija veltīta viedajai enerģētikai un norisinājās Erasmus+ projektā «ESSENCE», ko koordinē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Enerģētikas institūts. Studentu komandas, kas piedāvāja labākos saules enerģētikas uzdevumu risinājumus, saņēma vērtīgas balvas no pasākuma atbalstītājiem. 

Trīs nedēļas studentu komandas no Latvijas, Francijas, Slovākijas, Krievijas un Vjetnamas 10 universitātēm intensīvi mācījās un piedalījās praktiskajās nodarbībās, lai atrisinātu multidisciplināru saules enerģētikas projekta uzdevumu. Šī uzdevuma atrisināšana bija paredzēta četros etapos – saules stacijas iekārtu izvēle, aprēķinot to izmaksas un atmaksāšanas laiku, saules stacijas darbības prognozēšana 24 stundas uz priekšu, pielietojot mašīnmācības algoritmus, optimālā dinamiskā sadales shēmas rekonfigurācija un viedās sistēmas digitālās kontroles izvēle. 

Par spīti sarežģītajam uzdevumam 20 komandas tika līdz finišam un prezentēja paveikto žūrijai, kas atzinīgi novērtēja studentu darbu. 

Grand Prix speciālās balvas no uzņēmuma «Tet» – viedpulksteņus ar plašām funkcionalitātes iespējām – saņēma studentu komanda no Urālu Federālās universitātes (UrFU, Krievija), kuras veikumu žūrija novērtēja visaugstāk. 

Savukārt pirmo vietu ieguva komanda «TBD-1» no Francijas, Grenobles Inženierzinātņu un menedžmenta institūta (Grenoble INP). Šīs komandas dalībnieki saņēma projekta «ESSENCE» balvu – wi-fi austiņas un iespēju publicēt zinātnisko rakstu starptautiskajā zinātniskajā konferencē, ko organizē UrFU. 

Sīvā cīņā tikai ar viena punkta starpību otro vietu ieguva komanda «Half & Half» no Tomskas Politehniskās universitātes (Krievija), bet trešajā vietā ierindojās vēl viena komanda no Grenobles Inženierzinātņu un menedžmenta institūta. 

Savukārt uzņēmuma «InteLAB LLC» simpātijas balva – stažēšanās prakse uzņēmumā – tika piešķirta HUMG komandai no Vjetnamas. Bet kategorijā par labāko komandas video balvu saņēma RTU komanda «SolX».

«ESSENCE» projekta komanda izsaka lielu pateicību gan dalībniekiem, gan atbalstītājiem un citiem, kas iesaistījās vasaras skolas organizēšanā. 

Īpašs paldies no RTU – tehnoloģiju un izklaides uzņēmumam «Tet» par izrādīto interesi iesaistīties un atbalstīt studentus. «Tet» komanda ikdienā strādā ar lielajiem datiem, veido dažādus mašīnmācīšanas algoritmus, attīsta automatizācijas un mākslīgā intelekta risinājumus. Tāpēc uzņēmums ir augstu novērtējis šo vasaras skolas iniciatīvu veidot ilgtspējīgus viedās enerģijas risinājumus, izmantojot datu zinātnes un informācijas tehnoloģiju iespējas.

Vairāk informācijas par «ESSENCE» – projekta mājaslapā un sociālajos medijos.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. jūlijs plkst. 18:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi