Noslēgta vienošanos ar VIAA par zinātnes un pētniecības atbalstu

28. oktobris, 2010

Ceturtdien, 28. oktobrī, plkst. 11 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta zālē, Akadēmijas laukumā 1, Rīgā, RTU noslēdza vienošanos ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) par vairāk nekā 200 000 latu piešķiršanu RTU pētniecības projektam ERAF aktivitātes «Atbalsts zinātnei un pētniecībai» ietvaros.

28.10.2010.

RTU projekts «Perspektīvu nanokompozītu izveide uz otrreizējo polimēru bāzes un to iegūšanas un pārstrādes tehnoloģiju izstrāde» paredz uz otrreizējo polimēru bāzes izveidot perspektīvu nanokompozītu un izstrādāt inovatīvas tehnoloģijas to iegūšanai un modificēšanai. Kopējā projekta summa – 241 466 lati; ERAF – 223 356 lati; cits publiskais finansējums – 18 110 lati.

Kopumā ERAF aktivitāte «Atbalsts zinātnei un pētniecībai» finansē 120 zinātnisko institūciju izstrādātos projektus, kuri sekmē zinātnes un ražošanas integrāciju un pētniecības rezultātu ieviešanu atbilstoši valstī noteiktajiem prioritārajiem zinātnes virzieniem – agrobiotehnoloģija, informātika, biomedicīna un farmācija, enerģētika, materiālzinātne, meža zinātne, medicīnas zinātne, vides zinātne, inovatīvie materiāli, tehnoloģijas u. c.

Aktivitātes ietvaros atbalsts paredzēts arī Eiropas Sociālā fonda aktivitātes «Cilvēkresursu piesaiste zinātnei» (1.1.1.2.) ietvaros izveidoto jauno zinātnieku darba vietu iekārtošanai un jauno zinātnisko darba grupu praktiskās ievirzes pētījumiem nepieciešamā aprīkojuma iegādei.

Zinātniskās institūcijas (zinātniskie institūti, augstskolas, augstskolu zinātniskie institūti) varēja pieteikties, izstrādājot projektu, kura minimālā attiecināmo izmaksu kopsumma ir 70 280 latu, bet maksimālā attiecināmo izmaksu kopsumma – 491 962 lati.

28. oktobrī VIAA slēdza pirmās vienošanās par ERAF aktivitātes «Atbalsts zinātnei un pētniecībai» pētniecības projektu īstenošanu ar septiņām zinātniskajām institūcijām: RTU, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtu, Latvijas Universitāti, Latvijas Organiskās sintēzes institūtu, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Universitātes aģentūru.

Kopējie līdzekļi 120 zinātniskajām institūcijām šajā aktivitātē ir 35 843 004 latu, bet pirmajām septiņām pētniecības organizācijām kopā – 2,18 miljoni latu, informē IZM.

IZM uzsver, ka šis ir nozīmīgs atbalsts Latvijas zinātnes attīstībai – tieši šīs aktivitātes projektiem nodrošināta paaugstināta ERAF finansējuma likme 92,5% apmērā.

RTU Informācijas centrs

28. oktobris, 2010 plkst. 8:59