Noslēdzies VIAA līdzfinansētais projekts arhitektūras nozarē

3. augusts, 2016

Vasaras nogalē noslēdzies projekts «Student and Academic Staff Mobility within the EEA Grant Scholarship Activity (Architecture)», kura ietvaros Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvjiem bija iespēja doties studiju vai pieredzes apmaiņas braucienos uz Lihtenšteinas Universitāti, kā arī uzņemt pie sevis šīs universitātes pārstāvjus.

Decembrī pie RTU jau viesojās pārstāvis no Lihtenšteinas Universitātes Martins Makovics, kurš strādā ar arhitektūras studentu radošajiem darbiem un palīdz izstrādāt studiju darbus. Divu nedēļu pieredzes apmaiņas laikā pasniedzējs tikās ar Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) vadību, daloties pieredzē par studentcentrētas mācību prakses pielietošanu darbā ar studentiem, pasniedza lekcijas un radošās darbnīcas studentiem, kā arī piedalījās bakalaura līmeņa studentu noslēguma darbu izvērtēšanas procesā.

Kopumā M. Makovics pieredzi RTU vērtē ļoti pozitīvi, norādot, ka universitāte ir ļoti attīstīta un arhitektūras studijas ir ļoti augstā līmenī. Izvērtējot studiju darbus, pasniedzējs uzsvēra nepieciešamību studentiem pievērst uzmanību reģionālajām iezīmēm, kas ir katrā no valstīm, un šīs īpatnības integrēt savos studiju darbos, piemēram, uzsverot Latvijas unikālo iespēju izmantot koka materiālus, veidojot dabisku sasaisti ar vidi. Tika pārrunātas arī iespējas vasaras periodā veidot kopīgas vasaras skolas studentiem, ņemot vērā, ka RTU jau ir plānotas vasaras skolas, kā arī aicināja APF pārstāvjus apciemot Lihtenšteinas Universitāti, lai dalītos labās prakses piemēros.

Lai uzzinātu vairāk par apmaiņas pieredzi, iespējams apmeklēt seminārus. Semināri notiks Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē – 8. augustā plkst. 12.00 sāksies seminārs studentiem, bet 9. augustā plkst. 12.00 – seminārs akadēmiskā personāla pārstāvjiem.

Projektu EEZ/NFI/S/2015/007 «Student and Academic Staff Mobility within the EEA Grant Scholarship Activity (Architecture)» līdzfinansē Valsts Izglītības attīstības aģentūras (VIAA).

Plašāku informāciju par projektiem, kas tika realizēti Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta (NFI) ietvaros, iespējams iegūt VIAA mājaslapā.

3. augusts, 2016 plkst. 16:22