Noslēdzies RTU un «mammamuntetiem.lv» projekts «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcas»

3. jūnijs, 2013

Noslēdzies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un ģimenes portāla «mammamuntetiem.lv» organizēts sadarbības projekts «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcas», kurā no 2012. gada decembra līdz šā gada maija beigām kopskaitā 263 zinātkāri sākumskolas vecuma bērni RTU studentu vadībā piedalījās 22 aizraujošās praktiskās nodarbībās un meklēja atbildes uz jautājumiem: kā radās zeme, kāpēc iztvaiko ūdens, kā darbojas auto, kāpēc pievelkas magnēti? Dalība pasākumos – bez maksas.

Lai jau sākumskolas vecuma bērnos rosinātuinteresi par tehniskajām un dabas zinātnēm, RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļa un RTU Komunikācijas un mārketinga departaments īstenojaizglītojošu praktisko nodarbību ciklu «Bērnu universitātes eksperimentudarbnīcas». Katras nodarbības ievadā RTU studenti bērniem parādīja kādusaistošu eksperimentu un vienkāršiem vārdiem sniedza redzētā teorētiskopamatojumu. Nodarbības otrajā daļā bērni paši veica dažādus uzdevumus, lai labāk izprastu redzētos eksperimentus.

Pagājušā gada decembrī bērni gatavoja Ziemassvētku dāvanas: ar japāņu senās origami mākslas palīdzību, izmantojot tikai papīru un locīšanas pamācības, radīja brīnumainas lietas, ko vēlāk izmantoja eglītes vai telpu rotāšanai, kā arī – veidoja īpašas sniega bumbas un ar tām iepriecināja vecākus Ziemassvētkos.

Janvāra nodarbībās mazie pētnieki noskaidroja visusar elektrību saistītos jautājumus: kā tā rodas, kā tiek izmantota un kāar to sadraudzēties. Februārī bērni kopā ar RTU studentiem iepazinās armehānikas pamatprincipiem, martā – uzzināja visu par gaisu un ūdeni, aprīlī pētīja dabas un klimata attiecības, bet maijā mēģināja pieradinātuguni.

«Vēlamies pateikties RTU, bez kuras atbalsta šīs nodarbības nebūtu iespējams noorganizēt. Paldies nodarbību vadītājiem, zinātkārajiem bērniem un vecākiem, kuri nepaguruši veda bērnus uz nodarbībām! Gan bērni, gan vecāki bija ļoti apmierināti. Daudzi jau uzdevuši jautājumu, vai šādas nodarbības būs pieejamas nākamajā semestrī– labprāt nāktu vēl. Lai arī projekts tikko noslēdzies, jau domājam parnākotni. Plānojam, kā nodarbināt vecākus, kamēr bērni iesaistīti aizraujošajās nodarbībās. Piemēram, atbilstoši bērnu nodarbības tēmai arī vecākiem būtu jāsagatavo kāds uzdevums,» stāsta portāla «mammamuntetiem.lv» mārketinga direktore Maija Meņģelsone.

RTU Informācijas centrs

3. jūnijs, 2013 plkst. 15:55