Noslēdzies projekta eBIG3 pirmais posms

3. oktobris, 2013

Sešas Latvijas un Lietuvas universitātes izstrādājušas inovatīvu tālmācības vidi eBIG3. Noslēdzies pirmais – sistēmas izpētes un aprobācijas – posms. Izstrādātāji vienojušies par inovatīvās tālmācības vides beztermiņa uzturēšanu.

Balstoties uz kompleksu pētījumu rezultātiem, sešas Latvijas un Lietuvas universitātes kopīgi izstrādājušas inovatīvu tālmācības sistēmu eBig3, kas patlaban ietver 20 tālmācības kursus (10 latviešu un 10 lietuviešu valodā).

Sistēma ir pieejama visiem Latvijas un Lietuvas iedzīvotājam, tajā bez maksas var mācīties ikviens cilvēks, kam pieejams dators ar interneta pieslēgumu, televizors un mobilais tālrunis.

Sistēmā iekļautie kursi ir ļoti dažādi, atšķirīga ir to tematika un apjoms. Viens no uzdevumiem – uzskatāmi nodemonstrēt, cik dažādas tēmas iespējams apgūt sistēmā eBIG3. Svarīgākais ir vēlēšanās apgūt jaunas zināšanas – gan karjeras vai profesionālās izaugsmes nolūkos, gan hobija vai sadzīves vajadzībām.

Kopš sistēma eBIG3 darbojas, vairāk nekā pieci simti interesentu ir sākuši apgūt kādu no tajā iekļautajiem 10 tālmācības bezmaksas tematiskajiem kursiem latviešu vai lietuviešu valodā. Daudzi no viņiem jau saņēmuši attiecīgā kursa uzraudzītājas – mācību iestādes – sertifikātu par kursa sekmīgu apguvi.

Patlaban interesentu rīcībā nodoti desmit tālmācības kursi: profesionālā saziņa, uzņēmējdarbības pamati, informācijas sabiedrība un tāldarbs, dators iesācējiem, dators lietotājiem, ainava dārzā, atjaunojamo meža resursu izmantošana, latviešu – lietuviešu saziņa, 23 lietas biznesa iesācējiem, interneta mārketings un reklāma. Patlaban visi kursi ir «aktīvi», tos iespējams apgūt bez maksas, gan latviešu, gan lietuviešu valodā.

Projekta dalībniekiem daudzpusīgi sadarbojoties eBIG3 sistēmas un tās mācību eksperimentālo kursu izstrādes gaitā, izveidots daudzekrānu e-studiju sistēmu pētniecības un attīstības tīkls, kurā patlaban piedalās: Rīgas Tehniskās universitāte, Liepājas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Daugavpils Universitāte, Kauņas Tehniskā universitāte, Šauļu Universitāte un Utenas Darba tirgus mācību centrs.

Jāuzsver – kaut arī sistēmas izpētes projekta izstrādes posms ir beidzies, inovatīvā tālmācības vide eBIG3 joprojām pastāvēs un attīstīsies, aicinot ikvienu interesentu arī turpmāk iesaistīties visu tās kursu apguvē. Projekta dalībnieces – Latvijas un Lietuvas universitātes – ir vienojušās turpināt uzturēt sistēmu eBIG3 beztermiņa režīmā. Tiks saglabāta arī klātienes saikne ar kursu dalībniekiem, rīkojot ikmēneša seminārus.

Sūti īsziņu un mācies! Skaties televīzijas raidījumu, ja tēma interesē, piesakies kursā ar tālruņa īsziņu, saņem piekļuves paroli un apgūsti kursa materiālus tīmeklī, izmantojot datoru!

Jebkurā kursā var reģistrēties, nosūtot īsziņu «ebig3  vards  uzvards  N» (N-kursa numurs mājaslapā) uz tālruni 25656946. Reģistrēties ir iespējams visiem izvēlētajiem kursiem. Ja kāds ir pieteicies vienā kursā un vēlas pieteikties kādā citā, ir tikai jāsūta īsziņa «ebig3  vards  uzvards  N» uz tālruni 25656946, N vietā rakstot attiecīgā kursa numuru, kas ir kursu sarakstā.

Kursu aprakstus, video fragmentus un citu informāciju par kursiem var atrast projekta mājaslapā www.ebig3.eu. Katrā kursā ietverta teorētiskā daļa, zināšanu pārbaudes testi, vingrinājumi un kursa noslēguma darbs. eBig3 kursu dalībnieki savā mobilajā telefonā kursu laikā saņem īsziņas, kas informē par paredzamajiem semināriem.

Informācija par eBIG3 norisēm – arī turpmāk vietnē www.ebig3.eu. Sūti īsziņu un mācies!

RTU Tālmācības studiju centrs

3. oktobris, 2013 plkst. 10:37