Noslēdzies Latvijas dzelzceļa stipendiju konkurss

3. novembris, 2010

Trešdien, 3. novembrī, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notika valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDz) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda kopīgi rīkots svinīgais sarīkojums, kura laikā noslēdzās studentu stipendiju konkurss – LDz stipendijas ieguva deviņi RTU studenti.

03.11.2010.  Skatīt galeriju

stipendijas_dzc.jpgSarīkojumā piedalījās RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, RTU Attīstības fonda prezidents Ingars Eriņš, projektu vadītājs Imants Meirovics, RTU Dzelzceļa transporta institūta direktors Pēteris Balckars, LDz vadība un stipendiju konkursa dalībnieki.

LDz stipendijas ieguva šādi RTU Dzelzceļa transporta institūta studenti: bakalaura līmeņa stipendiju saņēma Ludmila Soldatjonoka. Maģistra līmeņa stipendijas saņēma Ruslans Muhitovs, Ivans Fiļipovs, Maksims Zaķītis, Aleksandrs Nikolajevs, Nikolajs Borovojs, Darja Andrejeva, Artjoms Ščablinskis un Jurijs Fadejevs.

Kopumā ar LDz stipendijas ieguva 24 jaunieši no RTU Dzelzceļa transporta institūta, Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļnieku centra un Latgales Transporta un sakaru tehniskās skolas.

LDz sadarbībā ar RTU Attīstības fondu stipendiju konkursu rīko jau 14 gadus. Lai tajā piedalītos, jauniešiem ir jāizstrādā zinātniskais darbs dzelzceļa transporta nozarē, informē LDz pārstāvis Andrejs Kaufmanis.

Kā atzina LDz viceprezidents tehniskās ekspluatācijas jautājumos Ēriks Šmuksts, Latvijas dzelzceļam ir un būs vajadzīgi zinoši inženieri, kuri pārzina un prot ne tikai vadīt pašreizējos tehnoloģiskos procesus, bet arī būt soli priekšā ikdienas darbam, izzinot jaunāko zinātnē un tehnikā. «LDz ir nemitīgi jāmodernizējas, jo konkurence ir liela, un šajā cīņā spēs uzvarēt zinoši profesionāļi, gudri speciālisti un prasmīgi inženieri. Jūs esat nodemonstrējuši, ka jūsos ir dzelzceļnieka dzirksts un lai tā neapsīkst!» uzrunājot stipendiātus, uzsvēra Ē. Šmuksts.

Pēc stipendiātu sveikšanas Ē. Šmuksts pateicās mācībspēkiem un pedagogiem par ieguldījumu jauno dzelzceļa speciālistu izglītošanā un prasmi uzturēt viņos radošu aktivitāti, izstrādājot zinātnisko darbu, kā arī pieņemt izaicinājumu, iesniedzot darbu vērtēšanai konkursā.

Ē. Šmuksts atzīmēja, ka atsevišķi stipendiāti konkursā ir piedalījušies vairakkārt un tajā uzvarējuši. Tādēļ LDz balvas tika pasniegtas arī RTU Dzelzceļa transporta institūta, Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļnieku centra un Latgales Transporta un sakaru tehniskās skolas mācībspēkiem.

Savukārt RTU Dzelzceļa transporta institūta direktors Pēteris Balckars pateicās  LDz par materiālo un morālo atbalstu: «Pateicamies valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš vadībai, jo šajā sarežģītajā laikā no valsts budžeta atkarīgām mācību iestādēm būtu grūti nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu. Un, protams, studentiem un tehnikumu audzēkņiem ir ļoti būtiski apziņa, ka viena no iespējamām darba vietām nākotnē būs tieši Latvijas dzelzceļš.»

RTU Informācijas centrs

3. novembris, 2010 plkst. 20:03