Noslēdzas RTU un «Grindeks» organizētais projekts «Tehniskā jaunrade skolās»

22. maijs, 2013

Piektdien, 24. maijā plkst. 14 Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda, RTU Studentu parlamenta un AS «Grindeks» kopīgi organizētā izglītojošu nodarbību cikla «Tehniskā jaunrade skolās» noslēguma pasākums.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu zināšanas un interesi par tehniskām lietām, RTU Attīstības fonds sadarbībā ar «Grindeks» fondu «Zinātnes un izglītības atbalstam» un RTU Studentu parlamentu 2012. gada 9. novembrī aizsāka tehniskās jaunrades nodarbību ciklu vairākās Latvijas skolās.

Projekta gaitā RTU studentu komanda un «Grindeks» pārstāvji viesojās skolās, kurās tehniskās jaunrades iespējas skolēniem nav plaši pieejamas. Izglītojošu nodarbību cikla «Tehniskā jaunrade skolās» laikā tika apmeklētas Zaķumuižas pamatskola, Pilsrundāles vidusskola, Kalnciema vidusskola un E. Kauliņa Lielvārdes vidusskola.

Nodarbību cikla noslēguma pasākums paredzēts, lai visu iesaistīto pušu pārstāvji atskatītos uz padarīto darbu un definētu mērķus līdzīgām iniciatīvām nākotnē. Pasākumu apmeklēs arī pārstāvji no skolām, kuras iesaistījās projektā.

Projekta galvenais mērķis – piedāvāt jauniešiem iespēju radoši un tehniski attīstīties, dot impulsu jaunrades attīstībai skolās. Jauniešostika rosināta interese par tehnisko jaunradi, inženierzinātnēm un dabaszinātnēm, kā arī attīstītas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņasrobotikas, mehānikas, elektronikas un ķīmijas jomā.

Nodarbībās bērniem tika pasniegtas teorijas mācību stundas fizikas, ķīmijas un elektronikas priekšmetos. Savukārt, lai attīstītu jauniešu praktiskās iemaņas, skolēniem bija iespēja izveidot savu braucamrīku, robotu un elektronikas ierīci. «Grindeks» pārstāvji nodarbībā demonstrēja dažādus ķīmijas eksperimentus, piemēram, oksidēšanās-reducēšanās reakcijas, krāsu reakcijas u. c.

«Grindeks» fonda «Zinātnes un izglītības atbalstam» mērķis ir stimulēt jauniešu interesi par tehniskajām nozarēm un vēlmi apgūt inženiertehniskās zinātnes, dabas zinātnes un farmāciju.

RTU Informācijas centrs

22. maijs, 2013 plkst. 17:05