Noskaidroti RTU BEST Inženieru sacensību uzvarētāji

6. marts, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) BEST Inženieru sacensību konstruēšanas kategorijā uzvaru guvusi komanda, kuru veidoja Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes un Būvniecības fakultātes studenti, savukārt situācijas analīzes kategorijā – Transporta un mašīnzinību fakultātes studentu komanda.

Labākajā konstruēšanas kategorijas studentu komandā «Mērcīte» darbojās Artūrs Bērziņš (ETF 2. kurss), Gunārs Zelčs (EEF 1. kurss), Jānis Melderis (BF 4. kurss), Rihards Dziedātājs (EEF 4. kurss). Savukārt, labākajā situācijas analīzes kategorijas studentu komandā «Remonsc» darbojās Transporta un mašīnzinību fakultātes 1. kursa studenti – Andrejs Menkins, Elīna Grisule, Lauris Saulītis, Nadīna Tarancova.

Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt RTU Baltijas BEST Inženieru sacensībās, kas no 12. līdz 16. martam norisināsies Maskavā. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensībām Zagrebā.

Otro gadu pēc kārtas Inženieru sacensībās, pēc uzvarām vairākās atlases kārtās, kopā ar studentiem cīnījās arī vidusskolēni –  komandas «Nobēlijs» – Artūrs Rimša, Normunds Eliņš, Roberts Gotlaufs, Laura Ķirsone, no Madonas Valsts ģimnāzijas un «Dubultā varavīksne» – Alīna Aminova, Beāte Baumane, Ģirts Krēsla, Rolands Naruševičs – no Pumpuru vidusskolas. Komanda «Nobēlijs» izmēģināja spēkus situācijas analīzes kategorijā, savukārt «Dubultā varavīksne» piedalījās konstruēšanas kategorijā. Pierādot sevi kā līdzvērtīgus pretiniekus augstskolu studentiem, skolēnu komanda «Nobēlijs» savā kategorijā ieguva otro vietu. Un komanda «Dubultā varavīksne» pārspēja četras komandas savā kategorijā.

RTU BEST Inženieru sacensības universitātē norisinājās 25. februārī. Kopumā sacensībās piedalījās 158  jaunieši, kas bija apvienojušies 38 komandās. AS Re&Re sarūpēto konstruēšanas kategorijas uzdevumu risināja 25 komandas. Savukārt ar AS Severstaļlat atbalstu izveidoto situācijas analīzes kategorijas uzdevumu risināja 13 komandas.

Inženieru sacensībās šogad pirmoreiz piedalījās īpašie viesi – mūziķiJenny May, Nikolajs Puzikovs, improvizācijas teātra aktieris Valdis Sils un uzņēmējs Gatis Babris.

Sacensības organizēja BEST-Riga. BEST-Riga ir starptautiskas Eiropas Tehnisko universitāšu studentu apvienības BEST (Board of European Students of Technology) pārstāvniecība Latvijā.  Projekta atbalstītāji: AS Severstaļlat,  AS Re&Re, Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Ķīpsalas peldbaseins, Multikino, AS Balticovo, Rūķīšu tēja, Latvijas Valsts meži, Ariols, Blue Box, Durex, Fazer, Jaunais Rīgas teātris, Liepājas kafija, Red Bull, Zaķumuiža, Rīgas Piena kombināts, Iļģuciema kvass, Lango, Studio, Valdo, Latvijas Nacionālā opera.

www.sacensibas.rtu.lv

RTU Informācijas centrs