Noskaidroti RTU BEST Inženieru sacensību uzvarētāji

27. februāris, 2012

Sestdien, 25. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notika RTU BEST Inženieru sacensības. Mūziķi Jenny May un Nikolajs Puzikovs, Rīgas improvizācijas teātra aktieris Valdis Sils un uzņēmējs Gatis Babris mērojās spēkiem ar 150 studentiem un divām vidusskolēnu komandām.

Inženieru sacensības notika divās kategorijās: situācijas analīzē un konstruēšanā. Situācijas analīzes kategorijas uzdevums izstrādāts sadarbībā ar AS «Severstaļlat», un tajā komandām bija jāpiedāvā problēmsituācijas teorētiskais risinājums. Konstruēšanas kategorijas uzdevums sagatavots sadarbībā ar AS «Re&Re», un tajā sacensību dalībniekiem bija jāizstrādā kādas problēmsituācijas praktiskais risinājums.

Īpašo viesu komanda – Jenny May, Nikolajs Puzikovs, Valdis Sils un Gatis Babris – sacensībās veica konstruēšanas kategorijas uzdevumu.

Katras kategorijas uzvarētājiem ir nodrošināta ceļazīme uz Baltijas BEST Inženieru sacensībām, kas notiks Maskavā (Krievijā) no 12. līdz 16. martam. Savukārt Baltijas sacensību uzvarētājiem būs iespēja piedalīties Eiropas Inženieru sacensībās, kas norisināsies Zagrebā (Horvātijā).

Situācijas analīze
1. vieta – Remonsc (Andrejs Menkins, Elīna Grisule, Lauris Saulītis, Nadīna Tarancova)
2. vieta – Nobēlijs (Madonas Valsts ģimnāzija, Artūrs Rimša, Normunds Eliņš, Roberts Gotlaufs, Laura Ķirsone)
3. vieta – Rižie runči (Edgars Valdmanis, Klāvs Kokins, Mairis Caune, Mārtiņs Dundurs)
Atraktīvākā komanda: Gaišās galvas (Eduards Volkonovskis, Lelde Timma, Aleksandrs Kalinovskis)
Īpašā balva: ANDAZ, kas tika pārsaukta ES INŽENIERIS – Raivis Siliņš (kā vienīgais, kurš izturēja līdz beigām no savas komandas)

Konstruēšana
1. vieta – Mērcīte (Artūrs Bērziņš, Gunārs Zelčs, Jānis Melderis, Rihards Dziedātājs)
2. vieta – HotGlueGun (Einārs Deksnis, Guntars Belovs, Krišs Osmanis, Māris Becs)
3. vieta – MR (Maksims Šneiders, Aleksandrs Stasens, Jurijs Stolarovs)
Atraktīvākā komanda – Aktīvais 4pols (Aleksandrs Ivanajevs, Armands Kukajs, Kārlis Ozoliņš, Sintija Leskeviča)

Pasākuma sadarbības partneri: AS «Severstallat», AS «Re&Re», Rīgas Tehniskā universitāte.

Atbalstītāji: «Multikino», «Rūķīšu Tēja», «Balticovo», «Ariols», «Valdo», «Latvijas Valsts meži», «Fazer», «Blue Box», «Durex», Jaunais Rīgas teātris, kafija «Liepāja», «Red Bull», «Zaķumuiža», Rīgas Piena kombināts, Ķīpsalas peldbaseins, «Iļģuciema kvass», «Lango», «Studio X1», Latvijas Nacionālā opera.

RTU BEST Inženieru sacensības rīko RTU studentu organizācija BEST-Riga – starptautiskās Eiropas Tehnisko universitāšu studentu apvienības Board of European Students of Technology pārstāvniecība Latvijā, kurā šobrīd brīvprātīgi darbojas 40 aktīvi un mērķtiecīgi RTU studenti.

Vairāk informācijas par sacensībām: www.sacensibas.rtu.lv.

27. februāris, 2012 plkst. 14:42