Noskaidroti «Prāta spēļu» uzvarētāji

1. aprīlis
.
.
Bridža sacensībās uzvarēja pagājušā gada otrās vietas ieguvējs Toms Straume no Dzilnuciema, spēlējot pārī ar 2018. gada laureātu Paulu Ozoliņu no Liepājas

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 30. martā norisinājās tradicionālās «Prāta spēles», kurās noskaidroja labākos dalībniekus šahā, bridžā un dambretē. Uzvarētāji ieguva naudas balvas, ko var izmantot studijām RTU. Sacensībās piedalījās aptuveni 120 skolēni no visas Latvijas. 

Šahs

Šaha turnīrs norisinājās septiņās kārtās pēc Šveices sistēmas, un tajā sacentās 58 dalībnieki. Par uzvarētāju ar 6 punktiem kļuva meistarkandidāts Klāvs Stabulnieks no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Klāvs arī divos iepriekšējos gados ierindojās «Prāta spēļu» godalgoto trijniekā, abas reizes ieņemot otro vietu. Taču šogad otro vietu izcīnīja nacionālais meistars Rihards Bekasovs, trešajā vietā atstājot Pjotru Koļasu. Abi puiši ir no Rīgas 13. vidusskolas un abu kontā šajās sacensībās bija 5,5 punkti, līdz ar to skolu komandu ieskaitē uzvarēja Rīgas 13. vidusskola. 

Labāko rezultātu starp jaunietēm uzrādīja Madara Golsta no Rīgas 49. vidusskolas, kas par nieka tiesu apsteidza savu dvīņu māsu Ramonu Golstu. 

Tika apbalvoti arī katra reģiona labākie šahisti. Labākā Kurzemnieka balvu saņēma Iļja Šarakovs no Liepājas Jūrniecības koledžas, labākais Vidzemes reģionā bija Emīls Jānis Mieriņš no Olaines 1. vidusskolas, un Latgales šahistu vidū uzvarēja Vita Petrova no Daugavpils 15. vidusskolas. Savukārt veicināšanas balva par labāko rezultātu starp šahistiem ar zemāku nekā I sporta klasi ieguva Gļebs Ļeonovs no Liepājas 7. vidusskolas.

Dambrete

Par turnīra uzvarētāju kļuva Gunārs Gribuška, apspēlējot Gati Kļavu un noturot pozīciju ar Jeļenu Česnokovu. Otrā vieta – Jeļenai Česnokovai, bet trešā – Dmitrijam Brovkinam, kurš pēdējā kārtā uzvarēja Vsevolodu Mitrēviču. 

Diemžēl šoreiz «Prāta spēlēs» aiz godalgotā pjedestāla palika labākie dambretisti no reģioniem. Par labāko Zemgales reģiona dambretistu kļuva Viesturs Štelmahers, savukārt Mārcis Lapiņš izrādījās labākais no Vidzemes, Dāvids Benderskis — no Kurzemes un labākā jauniete — Jeļizaveta Zaharova no Rīgas.

Skolu konkurencē par labāko tika atzīta Rīgas 34. vidusskola, kuras audzēkņi izrādījās spēcīgāki par saviem pretiniekiem no Rīgas 72. vidusskolas un Rīgas 19. vidusskolas.

Bridžs 

RTU skolēnu kauss bridžā norisinājās jau septīto reizi, pulcējot 12 spēlētāju pārus. 

Sacensībās uzvarēja pagājušā gada otrās vietas ieguvējs Toms Straume no Dzilnuciema, spēlējot pārī ar 2018. gada laureātu Paulu Ozoliņu no Liepājas. Otrajā vietā ierindojās ikšķilieši Emīls Suss-Markuss un Gustavs Ķēniņš, savukārt trešo vietu atkārtoti izcīnīja Sandra Elvīra Broka no Rudbāržiem, šogad spēlējot pārī ar Raineru Kreitālu no Rīgas. 

Šīs bija jubilejas «Prāta spēles», kas notika jau desmito reizi. Sacensībām varēja sekot līdzi video tiešraidē RTU mājaslapā.  
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. aprīlis plkst. 17:21

Līdzīgi raksti

Ziņas

_