Nosaukti Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas saņēmēji

12. janvāris, 2012

12. janvārī desmit Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) eksakto zinātņu (elektrotehnikas, enerģētikas, elektronikas, automātikas, transporta sistēmu vai medicīnas inženierijas) maģistrantūras un doktorantūras studiju absolventiem tika pasniegtas Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas.

Skatīt galeriju

siemens_balva-2011_194.jpgVernera fon Sīmensa Izcilības balvu un stipendiju promocijas darbu kategorijā saņēma Ilze Dzene (RTU), Agris Kamanders (RTU) un Margarita Urbaha (RTU). Maģistra darbu kategorijā balva piešķirta Aleksejam Udaļcovam (RTU), Tomam Beinertam (LU), Sandim Spolītim(RTU) un Ilzei Dimantai (LU). Savukārt veicināšanas balvu šogad saņēma Aleksejs Rutkovskis (RTU), Genādijs Zeļeskis (RTU) un Aivis Grīslis (RTU).

Šogad konkursam bija pieteikti 36 autoru darbi – 20 maģistrantūrā un 16 promocijas darbi.  Vernera fon Sīmensa balva Latvijā šogad tika pasniegta jau divpadsmito reizi.

Par galvenajiem kritērijiem, izvērtējot konkursam pieteiktos zinātniskosdarbus, tika izvirzīts idejas novatorisms, risinājuma zinātniskais līmenis un praktiskais pielietojums, tādējādi sekmējot izglītības un zinātnes attīstību Latvijā. Kopējais balvu fonds ir 5000EUR.

«Esam gandarīti par studentu atsaucību un ieinteresētību dalībai konkursā, kas palīdz apzināt inovatīvas un ilgtspējīgas idejas, kā arī pētījumus. Izglītība ir nozīmīgs valsts ekonomikas dzinējspēks, ko arī mēs varam atbalstīt palīdzot studentiem spert soli tālāk un dot motivāciju pētījumu un ieceru realizācijai. Mēs saskatām labu potenciāluun novatorisko domāšanu konkursa darbos, kas radīs labumu ne tikai nozarei, bet arī visai sabiedrībai,» stāsta Siemens Osakeyhtio Latvijas filiāles vadītāja Maija Baumane.

«Vernera fon Sīmensa Izcilības balva ir ikgadējie tehnisko nozaru topošo zinātnieku svētki, kuros ar prieku un gandarījumu piedalās gan Rīgas Tehniskās universitātes studenti, gan mācībspēki. Piešķirot balvaspar labākajiem darbiem, Siemens būtiski atbalsta un stimulē talantīgos jaunos zinātniekus un pētniekus turpināt akadēmisko karjeru, kā arī padara izstrādāto darbu vērtīgāku arī paša pētnieka acīs – tā, saņemot balvu par izcilu maģistra darbu, pagājušajā gadā atzina viens no RTU studentiem. Universitātei tas ir lielisks stimuls sameklēt tehnisko nozaru talantus un mudināt viņus šo talantu attīstīt. Paldies Siemens par ilggadēju atbalstu un ieguldījumu jaunas, talantīgas inženieru paaudzes izveidē,» saka Dr. habil. sc. ing. Leonīds Ribickis, RTU rektors.

«Šī ir daudziem jaunajiem un topošajiem zinātniekiem iespēja pārbaudīt spējas, aizstāvot savu zinātnisko ideju vai inovatīvu risinājumu.  Balvas saņemšana dod papildus stimulu tam, lai veltītu savu nākotni pētnieciskam darbam vai uzņēmuma izveidošanai,  kas strādā pie inovatīvuproduktu attīstīšanas un iespējams ražošanas,» skaidro profesors Dr. sc. ing. Tālis Juhna, RTU  zinātņu prorektora vietnieks.

Latvijas Universitātes Akadēmiskā departamenta direktors asoc. prof. Ojārs Judrups vērtējot konkursa ideju un rezultātus saka: «Globālās ekonomikas pārmaiņas, kas aizvadītajos gados nopietni ietemējušas gandrīz visas pasaules valstis, arī Latviju, ir devušas arī pozitīvus rezultātus. Pašmērķīgu dzīšanos pēc materiāliem labumiem lielā mērā ir aizstājuši cilvēku garīgie un  intelektuālie meklējumi, kas atspoguļojasarvien pieaugošajā interesē par izglītību un zinātni. Arī Latvijas Universitātē gadu no gada pieaug jauno un talantīgo pētnieku skaits, kamapliecinājums ir arī šī gada Vernera fon Sīmena izcilības balvas ieguvēji – Toms Beinerts un Ilze Dimanta. Esmu pārliecināts, ka pateicoties jaunajai pētnieku paaudzei Latvijas zinātne nākotnē būs drošās rokās!»

Vernera fon Sīmensa Izcilības konkursa mērķis ir atbalstīt Latvijas augstskolu studentu un jauno zinātnieku radošās spējas un veicināt to produktīvu izmantošanu valsts ekonomikai nozīmīgās jomās.

Konkursā piedalās RTU un LU absolventi, kas 2010./2011. studiju gadā ir aizstāvējuši savus maģistra vai promociju darbus.

Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas pasniegšana pirmo reizi norisinājāsVācijā 1997. gadā par godu Siemens 150 gadu jubilejai, bet jau 2000. gadāpirmais Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas konkurss norisinājās Latvijā.

Verners fon Sīmens (1816–1892) bija vācu izgudrotājs un rūpnieks, kā arīSiemens dibinātājs. Uzņēmuma pirmā tehnoloģija bija jaunievedums telegrāfā, kur Morzes koda vietā ziņojumu nodeva adata, virzoties pa virsmu ar alfabētu.

RTU Informācijas centrs

12. janvāris, 2012 plkst. 19:17