Norisinājušās Latvijā vienīgās telpu orientēšanās sacensības

21. novembris, 2011
.
.
.

16. novembrī Ķīpsalas izstāžu hallē norisinājās ikgadējās un vienīgās telpu orientēšanās sacensības Latvijā, kuras rīko RTU Studentu parlaments sadarbībā ar izstāžu rīkotājsabiedrību «BT1». Sacensībās piedalījās gan studenti, gan skolēni, gan interesenti, kas šajā sporta veidā savus spēkus vēl nebija izmēģinājuši, kopumā vairāk nekā 300 dalībnieku.

Sacensībās dalībnieki veica divas orientēšanās distanci, pārvietojoties pa mākslīgi izveidotu labirintu abās Ķīpsalas hallēs. Vienas distances garums aptuveni bija 320 metri, bet pateicoties labirintam dažiem dalībniekiem nācās veikt pat 4 km, lai no starta nokļūtu finišā.

Vīru grupā, kurā startēja vairāk nekā 100 dalībnieki, par pārliecinošu uzvarētāju divu distanču kopsummā kļuva Latvijas Universitātes datorikasfakultātes absolvents Anatolijs Tarasovs ar laiku 00:14:12. Otrajā vietā ierindojās RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas studentsAndris Jubelis (laiks 00:14:59), bet trešo vietu ar laiku 00:15:45 izcīnīja viens no Latvijas ātrākajiem maratona skrējējiem – Renārs Roze.

Sieviešu grupā, par pārsteigumu visiem, uzvarēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Madara Šadrina ar laiku 00:17:53, otrajā vietā atstājot Kristu Mihailovu ar laiku 00:18;26, bet trešajā – Ievu Rukšāni (00:18:37).

Spraiga cīņa norisinājās komandu vērtējumā, kurā sacentās mācību iestāžukomandas. Visvairāk dalībnieku komandās bija no Latvijas Universitātes –51 dalībnieks, Siguldas Valsts ģimnāzija ar 23 dalībniekiem un RTU Būvniecības fakultātes ar 19 dalībniekiem. Visātrāk telpā spēja noorientēties un atrast izeju no labirinta studenti no Latvijas Universitātes ar kopējo laiku 01:02:56, otrie palika RTU Būvniecības fakultātes studenti (laiks 01:06:23), trešie – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni ar laiku 01:07:20.

Sacensībās piedalījās arī cilvēki ar pārvietošanās traucējumiem no Sociālās integrācijas valsts aģentūras, kuri tikpat azartiski veica tās pašas distances ko pārējie, vēlreiz pierādot, ka orientēšanās ir sports visiem.

Telpu orientēšanās sacensības organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments.

Sacensības atbalsta: Simple Express, ISIC, OPEN, žurnāls «IR», «Spilva»,veikals «Maratons», Aldaris, Piedzīvojumu sacensības «xRace», literāri muzikālais klubs «Četri balti krekli», Latvijas Orientēšanās federācija un biedrība «Piedzīvojumu parks».