Nenokavē! Pieteikšanās Iespējamā misijā tikai līdz 31. martam!

25. marts, 2010

Vēl tikai vienu nedēļu var pieteikties programmai Iespējamā misija. Programmā aicināti talantīgi pēdējā kursa studenti un augstskolu absolventi, kas vēlas mainīt pasauli – savu un apkārtējo un gatavi to darīt tieši skolā. Gaidām pieteikumus arī no skolām, kuras jaunajā mācību gadā vēlas savā kolektīvā uzņemt jaunus skolotājus – Iespējamās misijas dalībniekus.

25.03.2010.

Iespējamā misija tic, ka Latvijas attīstības un izaugsmes pamats ir gudri, prasmīgi un radoši cilvēki. Programmas mērķis ir ietekmēt izglītības kvalitāti; esam par atvērtu, elastīgu skolu un par mācību procesu, kurā skolēns apgūst ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī svarīgas dzīves prasmes, kas nepieciešamas dzīvojot mūsdienu sabiedrībā.

Piebiedrojies Iespējamās misijas dalībnieku pulkam – 22 Latvijas skolās par skolotājiem strādā jau 26 programmas dalībnieki! Kādam jau divi skolas gadi būs teju aiz muguras, kādam rit vēl pirmais mācību gads, bet viņi jau guvuši atzinību par savu darbu un entuziasmu no skolēniem, skolu direktoriem un kolēģiem. Dalībnieki atzīst, ka laiks programmā ir intensīvs un izaicinājumiem bagāts, bet tieši tādēļ ļoti īsā laikā lieliski attīsta vadības un līderības prasmes.

«Mēs aicinām pieteikties jauniešus, kas ir gatavi apgriezt pasauli gan savu, gan apkārtējo un saskata, kā to var darīt esot Iespējamā misijā. Strādājot vienā no pasaules grūtākajām profesijām, ir iespēja radīt paliekošu ietekmi uz skolēniem – palīdzot attīstīt viņu prasmes un zināšanas, iedvesmojot augstiem mērķiem, ļaujot noticēs viņu spēkiem. Tai pat laikā darbs skolā ir arī labākais saskarsmes, cilvēku vadīšanas un problēmu risināšanas treniņš. Šādas prasmes būs noderīgas ikvienam mūsu sabiedrības nākotnes līderim!» uzsver Zane Oliņa, Iespējamās misijas direktore.

Programmā aicināti pieteikties augstskolu absolventi, kuriem ir bakalaura grāds vai augstākā profesionālā izglītība. Iespējamā misijā jaunie dalībnieki tiek rūpīgi atlasīti, par galvenajiem kritērijiem izvirzot viņu motivāciju piedalīties programmā, kā arī spējas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Piedaloties Iespējamā misijā, dalībnieki strādā kā pilna laika skolotāji, pasniedzot mācību priekšmetu savā specialitātē. Uzsākot dalību programmā dalībnieki piedalās piecu nedēļu ilgās intensīvās mācībās vasarā. Paralēli skolotāja darbam jaunieši divus gadus apgūst pedagoģijas un vadības prasmes Iespējamās misijas programmā, saņemot kredītpunktus un stipendiju. Mācībās jaunie skolotāji apgūst teorētiskas un praktiskas zināšanas un iemaņas, kā arī viņiem ir iespēja smelties pieredzi no izciliem vadītājiem, veiksmīgiem uzņēmējiem un viedokļu līderiem Latvijā.

Nacionāla mēroga izglītības programmu Iespējamā misija dibinājuši Swedbank, Lattelecom, Ideju Partneru Fonds un atbalsta biznesa un ideju līderi Latvijā.

Papildu informācija:
Madars Bitītis,