«Nāc studēt!» kļūst par nacionālas nozīmes interneta vietni

29. maijs, 2012

Laikā, kad 12. klases skolēni aktīvi kārto vidusskolas centralizētos eksāmenus, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izveidotais portāls skolēniem www.nacstudet.lv ievērojami paplašinājies un kļuvis par nacionālas nozīmes portālu, teritoriāli aptverot visu valsti. Portālā apvienojušās sešas Latvijas augstskolas no dažādiem reģioniem: Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte, Vidzemes Augstskola, Rēzeknes Augstskola un Daugavpils Universitāte.

Portāla mērķis ir palīdzēt skolēniem orientēties Latvijas augstākās izglītības studiju programmās, izvēloties tieši sev vispiemērotāko specialitāti kādā no minētajām augstskolām. Portālā ir divi ērti lietojami rīki, ar kuru palīdzību sasniegt izvirzītos mērķus: speciāli izveidots profesionālo jomu tests un studiju programmu katalogs.

Aizpildot testu, iespējams uzzināt, kādas jomas studēšanai piemērotas konkrētā jaunieša personībai, savukārt katalogā atrodamas visu sešu augstskolu studiju programmas.

www.nacstudet.lv mērķauditorija ir 8.–12. klases skolēni, portāla pamatāir īpaši atlasīta informācija, kas jauniešiem saprotamā un atraktīvā veidā stāsta par sagatavošanas kursiem, studijām, universitāšu vasaras nometnēm u. c. augstskolu aktivitātēm, lai palīdzētu viņiem vairāk iepazīt augstskolu dzīvi un jau laikus apgūt nepieciešamos mācību priekšmetus, lai izvēlētos sev piemērotāko studiju programmu.

RTU Informācijas centrs

29. maijs, 2012 plkst. 10:09