Mūziķi un studenti mērosies spēkiem Inženieru sacensībās

20. februāris, 2012

Mūziķi Jenny May un Nikolajs Puzikovs un uzņēmējs Gatis Babris sestdien, 25. februārī, kopā ar 150 studentiem un divām vidusskolēnu komandām piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) BEST Inženieru sacensībās, kas norisināsies RTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

Sacensību atklāšana 25. februārī paredzēta plkst. 10. mediju tikšanās arkomandām, pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem – plkst. 10.30.

Sacensību dalībnieki būs sadalīti pa komandām, kuras sacentīsies vai nu situācijas analīzes, vai arī konstruēšanas kategorijā.

Situācijas analīzes kategorijā, kuras uzdevumi sagatavoti sadarbībā ar A/S «Severstaļlat», komandām būs jārisina kāda problēmsituācija un jāizstrādā tās teorētiskais risinājums. Savukārt konstruēšanas kategorijā, kuras uzdevumi veidoti sadarbībā ar A/S «Re&Re», komandām būs jāizstrādā problēmsituācijas praktiskais risinājums.

Katras kategorijas uzvarētājiem tiks nodrošināta ceļazīme uz Baltijas BESTInženieru sacensībām, kas notiks Maskavā (Krievija) no 12. līdz 16. martam. Savukārt Baltijas sacensību uzvarētājiem būs iespēja piedalītiesEiropas Inženieru sacensībās, kas norisināsies Zagrebā (Horvātija).

Pēdējos divus gadus RTU studentu komandas ir uzvarējušas Baltijas reģiona sacensībās un pēc tam guvušas ievērojamus panākumus arī Eiropas sacensībās.

RTU BEST Inženieru sacensības ir tradicionāls pasākums, kas universitātē notiks jau devīto gadu. Taču šogad pirmoreiz sacensības būsizaicinājums ne tikai studentiem, bet arī Latvijā populāriem cilvēkiem.Otro gadu RTU BEST Inženieru sacensībās piedalīsies arī divas Latvijas vidusskolēnu komandas: «Nobēlijs» no Madonas Valsts ģimnāzijas un «Dubultās varavīksnes» no Pumpuru vidusskolas Jūrmalā. Abas skolēnu komandas ir veiksmīgi izturējušas skolēnu atlases konkursu.

RTU BEST Inženieru sacensību mērķis ir popularizēt inženierzinātnes un sniegt iespēju inženierzinātņu studentiem un skolēniem izmantot prasmes un teorētiskās zināšanas praksē. Sacensības ir lieliska izdevība pavadīt radošu un interesantu dienu, komunicējot, strādājot komandā un īstenojot asprātīgas un inovatīvas idejas.

RTU BEST Inženieru sacensības rīko RTU studentu organizācija BEST-Riga – starptautiskās Eiropas tehnisko universitāšu studentu apvienības Board of European Students of Technology pārstāvniecība Latvijā, kurā šobrīd brīvprātīgi darbojas 40 aktīvi un mērķtiecīgi RTU studenti.

Vairāk informācijas par sacensībām.

BEST-Riga

20. februāris, 2012 plkst. 11:57