Modernizē Būvniecības un mašīnzinību fakultātes studiju un pētniecības vidi

9. janvāris
.
.
.
RTU Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta asociētais profesors Jurģis Zemītis iepazīstina ar modernizēto klimata kameru. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Ar SIA «Mikrotīkls» atbalstu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības un mašīnzinību fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta speciālisti modernizē klimata kameru, izveidojot tajā viedās vadības un telpu piesārņojuma 3D monitoringa sistēmu.

Klimata kamera tika papildināta ar viedo attālinātās vadības sistēmu un tajā tika izveidota inovatīva telpu 3D monitoringa sistēma. «Tagad ir iespējams nodrošināt kvalitatīvu praktisko darbu īstenošanu, turklāt tos iespējams veikt arī attālināti, kas ir īpaši noderīgi neklātienes nodaļu studentiem,» stāsta Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta profesors Anatolijs Borodiņecs. 

Institūts veic dažādus pētījumus zema enerģijas patēriņa ēku un būvniecības siltumfizikas jomā, alternatīvo enerģijas avotu izmantošanā ēku energoapgādē, attīsta energoefektīvus un drošus siltumapgādes risinājumus, kā arī tehnoloģijas un metodes apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu enerģijas patēriņa optimizēšanai, izzina ēkas mitruma pārneses procesus utt. Zinātniskais aprīkojums ļauj veikt gan kvalitatīvu ēku energoauditu, gan dažādus izvērstus iekšējā gaisa parametru un termiskā komforta novērtējumus. Klimata kamerā iespējams imitēt ļoti dažādus apstākļus, veicot specifiskus mērījumus un eksperimentus. 

A. Borodiņecs īpaši lepojas, ka jaunieviesto risinājumu klimata kamerā izstrādāja paši institūta darbinieki. Pateicoties viņu plašajai profesionālajai un akadēmiskajai pieredzei, risinājums ir unikāls. Izveidotā sistēma ietver sevī gan uzlabotu gaisa kondicionēšanas sistēmu, gan modernu vadības sistēmu. Tās ir nepieciešamas, lai nodrošinātu efektīvu sistēmas darbību jebkādos ekspluatācijas apstākļos. Sistēma ļauj precīzi kontrolēt pieplūdes gaisa parametrus neatkarīgi no apkārtējas vides ietekmes. 

SIA «Mikrotīkls» kopš 2017. gada ir RTU Attīstības fonda sadarbības partneris. Šo gadu laikā uzņēmums ziedojis vairāk nekā 3,25 miljonus eiro RTU laboratoriju modernizācijai, infrastruktūras uzlabošanai un iekārtu iegādei. 

RTU Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta speciālisti modernizē klimata kameru

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. janvāris plkst. 14:46

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi