Modelēšanas un imitācijas katedra sadarbosies ar Riodežaneiro Federālās universitātes laboratoriju

28. maijs, 2010

Viesojoties Brazīlijā, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs profesors Jurijs Merkurjevs noslēdzis sadarbības līgumu ar Riodežaneiro Federālās universitātes Inženierzinātņu skaitlisko metožu laboratoriju (LAMCE, Laboratory for Computational Methods in Engineering), kas paredz sadarbību pētniecībā un studiju darbā.

28.05.2010.  Skatīt galeriju

Kā pastāstīja J. Merkurjevs, Riodežaneiro Federālās universitātes kolēģi ir ieinteresēti sadarbībā zinātnes jomā, un arī pauduši atbalstu studentu un mācībspēku apmaiņas programmu īstenošanai.

Sadarbība zinātniskās pētniecības jomā nepieciešama, lai galvenokārt īstenotu projektus naftas kompānijas «Petrobras» vajadzībām. Lai nenodarītu kaitīgumu dabai un tiktu ievērotas ekoloģijas aizsardzības normas, naftas ieguves, pārstrādes un izplatīšanas uzņēmuma attīstībai un darbības paplašināšanai ļoti svarīga efektīva loģistikas procesu vadība. Šim nolūkam lieto imitācijas modelēšanas un optimizācijas metodes, ar kurām nodarbojas gan Riodežaneiro Federālās universitātes Inženierzinātņu skaitlisko metožu laboratorija, gan RTU Modelēšanas un imitācijas katedra. Šo virzienu pētniecības attīstīšanai Riodežaneiro Federālās universitātes Inženierzinātņu skaitlisko metožu laboratorija būvē jaunu Modelēšanas un vizualizācijas centru. Nākamā RTU, Brazīlijas un Itālijas kolēģu tikšanās, lai vienotos par konkrētu sadarbības uzdevumu veikšanu, notiks tad, kad jaunās ēkas būvniecība būs pabeigta – vienojušies zinātnieki.

Savukārt studentu un mācībspēku apmaiņas iespējas ar Riodežaneiro Federālo universitāti atkarīgas no finansējuma. «Ja izdosies sameklēt tādu finanšu avotu, kas atbalsta Eiropas un Brazīlijas sadarbību augstākās izglītības jomā, varēsim īstenot arī studentu un pasniedzēju apmaiņu, jo interese no Brazīlijas kolēģu puses ir izteikta,» saka J. Merkurjevs.

Jau ziņots, ka profesors Jurijs Merkurjevs no 2. līdz 15.maijam atradās darba vizītē Brazīlijā Riodežaneiro Federālajā universitātē, kur tika uzaicināts ar referātu uzstāties starptautiskā konferencē «WAMS 2010 Workshop on Applied Modeling and Simulation», kā arī nolasīt vieslekciju «Supply Chain Management: Simulation-Based Analysis and Training» studentiem. J.Merkurjeva uzstāšanās Riodežaneiro izpelnījusies brazīļu kolēģu un studentu nedalītu uzmanību: pateicībā par uzstāšanos konferencē kolēģi J.Merkurjevam sarūpējuši īpašu piemiņas suvenīru, uz kura attēlots WAMS simbols – gliemežvāks, savukārt studenti vieslekcijas afišas ilustrācijām internetā sameklējuši Latvijas ziedošo pieneņu pļavu fotoattēlus.

Kā pastāstīja profesors Jurijs Merkurjevs, pirmās sarunas par RTU un Riodežaneiro Federālās universitātes sadarbību sāktas jau 2004. gadā. RTU Modelēšanas un imitācijas katedras un  Riodežaneiro Federālās universitātes Inženierzinātņu skaitlisko metožu laboratorijas zinātnieki kopā ir organizējusi vairākas zinātniskās konferences. Profesoram Merkurjevam izveidojušies cieši kontakti ar laboratorijas vadītāju profesoru Luis Landau un vadošo pētnieku Gerson Cunha, kuram 2003.gadā, viesojoties RTU organizētajā konferencē HMS 2003, iepatikusies Latvija.

Riodežaneiro Federālā universitāte ir lielākā federālā universitāte Brazīlijā, tās studentu skaits pārsniedz 44 000.

RTU Informācijas centrs

28. maijs, 2010 plkst. 9:18