«Mitutoyo» nodrošina modernākās mēriekārtas RTU laboratorijām; studenti nākamajā semestrī veiks mūsdienīgus laboratorijas darbus

29. jūnijs, 2021
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studentu un zinātnieku lietošanā nodotas modernas ierīces kvalitatīvu laboratorijas darbu, zinātnisko un praktisko mērījumu veikšanai. «Mitutoyo» šogad plāno vēl papildināt MTAF laboratoriju tehnisko nodrošinājumu, vizītē RTU apliecina «Mitutoyo Poland» direktors Jakub Ruszkowski

«Mitutoyo Poland» piegādājis jaunas mēriekārtas gan «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijai, kuru aktīvi izmanto kā RTU pētnieki un studenti, tā industrija, gan MTAF Mašīnbūves un mehatronikas katedras studentu metroloģijas laboratorijai. Laboratorijas papildinātas ar programmējamu augstuma mērītāju, augstas izšķirtspējas lāzerskenējošu mikrometru, pārnēsājamu raupjuma mērītāju, digitāliem augstuma mērītājiem, analogiem un digitāliem mikrometriem, specifisku indikatoru pulksteņiem, urbuma mērītājiem, mērīšanas mikroskopu un citu papildu aprīkojumu. 

Šopavasar studentu metroloģijas laboratorijas aprīkojums jau vienreiz tika papildināts ar uzņēmuma «Instro» dāvinātiem mērinstrumentiem, kas identiski tiem, ko šobrīd izmanto industrijā. Kopā ar šovasar saņemto «Mitutoyo Poland» dāvinājumu, tagad pilnībā nomainīts morāli un fiziski novecojušais aprīkojums, līdz ar to nākamajā semestrī būs iespējams sākt veikt modernizētus laboratoriju darbus.

«Instro» ir japāņu uzņēmuma «Mitutoyo» Latvijas pārstāvis.

Lai klātienē apskatītu MTAF «Mitutoyo» metroloģijas laboratoriju, Triboloģijas zinātnisko laboratoriju un tikko atjaunoto studentu metroloģijas laboratoriju, MTAF Mašīnbūves un mehatronikas katedrā viesojās «Mitutoyo Poland» direktors Jakub Ruszkowski

Jakub Ruszkowski līdzšinējo sadarbību ar MTAF vērtē kā ārkārtīgi veiksmīgu un uzsver, ka pirms vairāk nekā diviem gadiem RTU izveidotā laboratorija ir vislabākā no vairāk nekā 50 «Mitutoyo» laboratorijām, kas bāzētas Eiropā universitātēs. Viņš arī sola, ka šogad tā saņems jaunu aprīkojumu – trīs iekārtas, kas paredzētas mērinstrumentu un galamēru etalonu verificēšanai.

Apskatījis «Mitutoyo» metroloģijas laboratoriju un studentu metroloģijas laboratoriju, viņš viesojās arī triboloģijas zinātniskajā laboratorijā, kur atrodas «Mitutoyo Poland» piegādātais 2D raupjuma mērītājs un mikro-vikersa cietības mērītājs. Abas iekārtas ir ļoti būtiskas, jo tās savos pētījumos izmanto ne tikai MTAF pētnieki un zinātnieki, bet arī pētnieki no Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas (MLĶF), Būvniecības inženierzinātņu (BIF) un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF). Ņemot vērā augsto zinātnieku interesi un plašo publikāciju apjomu, kas tiek balstīts uz šīm iekārtām, Jakub Ruszkowski līdz gada beigām sola nomainīt laboratorijā esošo 2D raupjuma mērītāju pret vismodernāko 3D raupjuma mērītāju, kāds pieejams «Mitutoyo» iekārtu klāstā. Tas ļaus būtiski paaugstināt pētījumu kvalitāti. 

Panākta arī vienošanās, ka MTAF Mašīnbūves un mehatronikas katedrai pētījumu veikšanai būs pieejamas visas iekārtas, kas atrodas «Mitutoyo Poland» laboratorijā Vroclavā. 

Vizīte noslēgumā MTAF Mašīnbūves un mehatronikas katedras pārstāvji un Jakub Ruszkowski tikās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vecāko projektu vadītāju metālapstrādes, mašīnbūves, elektronikas un elektrotehnikas nozarēs Andri Alksni un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas padomes priekšsēdētāju Ivaru Eniņu. Tikšanās laikā tika pārrunāts, cik pozitīvi nozares attīstību ietekmē trīs MTAF laboratorijas, kā arī apspriestas tālākas sadarbības iespējas metroloģijas un inženierzinātņu popularizēšanā.

2018. gada septembrī RTU tika izveidota Baltijā modernākā un vislabāk aprīkotā metroloģijas laboratorija. Tajā RTU studentiem un zinātniekiem bez maksas pieejamas vismodernākās dimensiju mērīšanas iekārtas. Laboratorija palīdz ne vien pacelt augstākā kvalitātē studiju un pētniecības darbu, bet arī dod iespēju RTU zinātniekiem sadarboties ar uzņēmumiem un organizācijām.  

«Mitutoyo Poland» direktors Jakub Ruszkowski apmeklē RTU Mašīnbūves un mehatronikas katedru

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. jūnijs, 2021 plkst. 9:42

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi